NOVA BLAMAŽA ORLIĆA: Srbija posle PREOKRETA poražena od Severne Irske u Leskovcu!

Mlada (U21) reprezentacija Srbije do 21 godine nastavila je da razočarava u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Četiri dana posle remija u Luksemburgu, “orlići“ pod vođstvom selektora Ljubinka Drulovića je večeras u Leskovcu poražena od Severne Irske sa 2:1, iako je imala hl prednosti posle prvog poluvremena.

Ovim porazom Srbija je ostala na trećem mestu posle sedam odigranih kola u kvalifikacionoj Grupi F sa 10 bodova, pet manje od Engleske i čak osam od Ukrajine, a Severna Irska se probila na četvrtu poziciju sa šest bodova.

Iako su Orlići na stadionu „Dubočica“ prvi došli do vođstva, golom Stefana Mitrovića u 40. minutu susreta, gosti su u drugom poluvremenu nadigrali selekciju Ljubinka Drulovića i došli do tek treće pobede u poslednjih 15 utakmica.

Golove za Irce postigli su Čarli Alen u 56. minutu, nakon munjevite kontre i asistencije Šona Stjuarta, odnosno Krejg Farkuar koji je u 70. minutu glavom zatresao mrežu Veljka Ilića nakon prekida Džastina Devenija sa desne strane.