MEGA ŠOKIRALA ZVEZDU U ARENI: Crveno – beli doživeli NEOČEKIVAN poraz i propustili priliku da obezbede prvo mesto pred-of!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Megu rezultatom 83:89 u utakmici 24. kola ABA lige.

Zvezdu je tako propustila prilku da obezbedi prvo mesto pred plej of, pošto je zabeležila četvrti poraz u regionalnom takmičenju pred plej-of.

Zvezda dva kola pred kraj ima dve pobede više od Partizana i Budućnosti koji imaju identičan skor 18-6.

Mega je sjajno ušal u meč sa mnogo više energije vodila 15:24, a onda je Zvezda stisla odbranu i do pooluvremena u potpunosti preokrenula rezultat 48:41.

U drugom poluvremenu Zvezda je najviše zahvaljujući Nedoviću i Hangi uvećala prednost, ali onda dolazi do velikog pada u igri i Mega se razigrala i ponovo došla do minimalne prednost.

Kad se očekivao odgovoR Zvezde usledio je potpuni raspad u igri i više nego zaslužena pobeda mlade i poletne ekipe Mege.

Mega je ostala na šestom mestu sa skorom 13-11.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Studentski centar, a Mega ekipu Splita.

CRVENA ZVEZDA – MEGA

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

39. minut – Potpuno se raspala igraZvezde ništa ne mogu da pogode, gosti pred velikom pobedom 80:87

38. minut – Plavšić pogađa sa penala 80:82.

37. minut – Serija promašaja na obe strane, prekida je Hanga flouterom 79:78. Plavšić nakon skoka za novo vođstvo gostiju 80:80.

35. minut – Đurišić novi poeni, sjano igra Mega 77:78

34. minut – Mega u seriji sedam vezanih poena za preokret. Hanga trojkom prekida nalet 77:76.

33. minut – Plavšić siguran sa penala Mega na -5, 72:67.

31. minut – Trojka Gedraitisa 72:63.

Treća četvrtina:

30. minut – Sjajno zakucavanje Jovića, Mega se ponovo približila. Mitrović sa linije penala prekida nalet gostiju 69:61. Miljenović pogađa za kraj trećeg perioda 69:63

28. minut – Magija Teodosića, Nedović promašuje zicer, Mitrović ispravlja nakon skoka67:56.

27. minut – Trojka Miljenovića , ne predaju se gosti 63:56. Sferopulos traži tajm- aut.

25. minut – Nova trojka Nedovića 58:50Hanga već 17 poen nova trojka 61:50

24. minut – Na mini seriju Mege, Zvezda preko Hange i Bolomboja odgovara isto merom 55:48

22. minut – Iljasolu postiže prve poene u nastavku potom trojka Nedovića 51:43.

Druga četvrtina:

20. minut – Lazarević pogađa nakon prodora48:41 na kraju prvog poluvremena.

19. minut – Ilić u seriji slobodnih bacanja, pogađa sva četiri, 46:41

18. minut – Nova trojka Hange, ali vraća Milijašević 42:41.

17. minut – Gedraitis za izjednačenje, pa trojka Hange za vođstvo crveno -belih 39:36.

16. minut – Nedović nakon prodora i Davidovac iz kontre 34:36, novi tajm – aut za Baraća.

15.minut – Nedović postiže poene koji su poništeni jer je Ilić dirao koš. Jelavić nova trojka30:36.

14. minut – Trojka Tobija, potom Plavšić nakon ofanzivnog skoka 27:33.

13. minut – Zvezda vezuje četiri poena, Barać traži tajm-aut 24:29.

12. minut – Pogađa Tobi na asistenciju Teodosića. Trojka Jelovića u sledećerm napadu20:29.

11. minut – Iljasola prodorom otvara drugu deonicu 18:26

10. minut – Fantastično je Bolomboj izblokirao Jelavića koji je hteo da zakuca.

9. minut – Mega nastavlja seriju Jelavić pogađa. Onda Teodosić trojkom prekida crne minute Zvezde 18:24.

8. minut – Sjajno igra Mega 15:22. Sferopulos prinuđen da traži tajm – aut.

7. minut – Mini serija Mege, trojka Đurišića15:18. Onda Jović pogađa 15:20.

6. minut – Miljenović polovičan sa penala. Potom Nedović u svom stilu nakon prodora 15:13.

5. minut – Prvi televizijski tajm- aut  13:12.

4. minut – Plavšić potencijalno pojačanje Zvezde vrlo raspoložen na startu. Hanga pogađa uz faul 11:8.

3. minut – Izjednačen početak meča, pogađa Bolomboj iz reketa 6:6.

1. minut – Hanga postiže prve poene na meču, sa druge strane zakucavanje Plavšića 2:2.

1. minut – Utakmica je počela.

– Zvezda kreće u petorci Hanga, Nedović, Davidovac, Mitrović, Bolomboj.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Megu u utakmici 24. kola ABA lige.

Zvezda je trenutno prva na tabeli sa skorom 20 -3 i eventualnom pobedom teoretski bi obezbedila prvo mesto pred plej – of ispred Partizana i Budućnosti koji imaju identičan skor 18-6.

Svestan toga je i trener crveno- belih Janis Sferopulos.

Očekuje nas utakmica protiv vrlo mladog i talentovaog tima koji svoje mečeve igra sa puno entuzijazma i energije. Mi želimo da nametnemo naš ritam i da igramo utakmicu na naš način, ne dajući rivalu previše prilika koje želi. Ono što uvek ponovim, moramo da budemo skoncentrisani, fokusirani i da se držimo našeg plana igre svih 40 minuta kao u prethodnim mečevima“, rekao je trener Janis Sferopulos za klupski sajt.

Mega je trenutno na šestom mestu sa skorom 13-10

Trener Mege Marko Barać izneo je svoja očekivanja pred meč.

Očekuje nas utakmica protiv tima koji je ubedljivo prvi na tabeli ABA lige. To dovoljno govori o njihovom kvalitetu, iskustvu i motivaciji kada je ovo takmičenje u pitanju. Povratak iz povrede Teodosića ima veoma pozitivan uticaj na njihovu igru i sigurno je da su veliki favoriti u ovoj utakmici. Mi želimo da odigramo dobro, hrabro i pametno i da budemo spremni da iskoristimo svaku priliku koja se eventualno ukaže„, rekao je Barać.

Utakmica se igra u „Beogradskoj Areni“ sa početkom u 20 časova.