PARTIZAN DEKLASIRAO FMP: Crno-beli napravili lepu uvertiru pred duplo kolo u Evroligi

Košarkaši Partizana savladali su bez većih problema FMP u 23. kolu ABA lige.

Crno-beli su u Areni pred oko 7.000 gledalaca slavili rezultatom 88:57 (20:16, 23:15, 22:14, 23:12).

Ekipa Željka Obradovića je upisala 17. pobedu i zadržala korak za ekipom Budućnosti u borbi za drugo mesto.

Partizan će u narednom kolu gostovati SC Derbiju u Podgorici, ali ga pre toga čeka duplo kolo u Evroligi. U utorak stiže Baskonija, a potom dva dana kasnije i Real.

FMP je ostao na sedam pobeda, a u narednom kolu će dočekati Budućnost.

U Partizanu, koji je igrao bez kapitena Kevina Pantera i Zeka Ledeja, kome je preminuo otac, svi su se upisali u strelce. Najefikasniji su bili Koprivica sa 13 poena i Doužer i Kaboklo sa po 10 poena.

U timu iz Železnika Novak je postigao 13 poena, a Rebec 10.

Kurir sport

PARTIZAN – FMP 88:57 (20:16, 23:15, 22:14)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Kaboklo zakucava – 88:57.

39. minut – Ponitka je precizan sa penala – 86:57.

38. minut – Votson smanjuje na 82:57. Kaboklo zakucava – 84:57.

37. minut – Jaramaz je promašio dva bacanja. Votson poentira, njegov šesti poen – 80:55. Koprivica upisuje 13. poen – 82:55.

36. minut – Roberts smanjuje na 80:53.

35. minut – Jaramaz je još jednom precizan – 78:48.

34. minut – Koprivica se razigrao u ovim trenucima – 74:48. Jaramaz postiže svoj osmi poen – 76:48.

33. minut – Koprivica još jednom zakcuava – 72:48.

32. minut – Novak pogađa svoju drugu trojku – 68:48. Anđušić diže prednost – 70:48.

31. minut – Koprivica zakucava pod faulom – 67:45. Precizan je u dodatnom – 68:45.

3. ČETVRTINA

30. minut – Novak smanjuje za konačnih 65:45posle tri četvrtine.

29. minut – Smit je precizan pod faulom – 65:41. Stepanović postiže prve poene – 65:43.

28. minut – Trifunović je precizan za 63:39. Subotić pogađa lake poene – 63:41.

27. minut – Roberts smanjuje na 61:37. Novak smanjuje na 61:39.

26. minut – Kaboklo još jednom precizan – 59:35.

25. minut – Kaboklo je ovog puta siguran sa penala – 54:35. Trifunović koristi sjajnu akciju i pogađa trojku – 57:35. Tajm-aut za Nikitovića.

23. minut – Doužer je raspoložen – 52:33.

22. minut – Smailagić pogađa pod faulom – 49:33. Pogađa i dodatno bacanje za najubedljiviju prednost – 50:33.

21. minut – Rebec koristi grešku domaćih košarkaša i polaže za 43:33. Doužer na drugoj strani postiže dva poena – 45:33. Smit sa poludistance pogađa – 47:33.

2. ČETVRTINA

20. minut – Ponitka pogađa trojku – 43:27. Rebec smanjuje sa penala, ali je i on polovičan – 43:28. FMP ima 10/17 slobodna bacanja. Kaboklo je promašio oba bacanja, crno-beli imaju 13/16 slobodna bacanja. Rebec pogađa trojku na kraju prvog poluvremena – 43:31.

19. minut – Trifunović je precizan za tri, njegovi prvi poeni – 38:26. Ponitka poentira u kontri – 40:26.

18. minut – Kuzmić lagano poentira – 33:26. Doužer je fauliran posle ofanzivnog skoka. Siguran je sa linije bacanja – 35:26.

17. minut – Doužer zakucava posle promašaja Anđušića – 33:23. Tajm-aut za Nikitovića. Novak smanjuje sa penala na 33:24.

16. minut – Kabolklo je precizan sa penala – 31:23.

15. minut – Foster pogađa za 29:23.

14. minut – Smit se upisao u strelce, i to pod faulom – 28:18. Siguran je za najveće vođstvo crno-belih – 29:18. Šaranović postiže tri poena – 29.21.

12. minut – Votson je postigao prve poene za goste u drugoj četvrtini – 23:18. Avramović je precizan za tri – 26:18.

11. minut – Avramović je polovičan sa penala – 21:16. Koprivica je precizan za dva, njegovi prvi poeni – 23:16.

1. ČETVRTINA

10. minut – Avramović je precizan za tri – 20:12. Votson sa penala smanjuje – 20:14. Rebec pogađa sa zvukom sirene – 20:16.

9. minut – Novak postiže trojku – 15:12, tajm-aut za Obradovića.

8. minut – Kuzmić je precizan posle ofanzivnog skoka – 15:9.

7. minut – Naneli se upisao u strelce – 13:7. Jaramaz pogađa svoje prve poene – 15:7.

6. minut – Kaminski je siguran sa penala – 11:5. Novak smanjuje na 11:7.

5. minut – Kaminski postiže trojku – 9:3. Živanović je polovičan sa linije slobodnih bacanja – 9:4.

4. minut – Anđušić pogađa prve poene za Partizan, i to trojku – 3:3. Crno-beli su postigli prvi koš posle nešto više od tri minuta igre. Anđušić je raspoložen na startu meča, pogodio je sva tri slobodna bacanja – 6:3.

3. minut – Period bez poena prekinuo je Ognjen Kuzmić, koji je bio polovičan sa linije bacanja – 0:1. Rebec pogađa prve poene iz igre – 0:3.

PARTIZAN – FMP 21.00

PARTIZAN – FMP

Hala: Arena

Sudije: Uroš Nikolić, Vladimir Vesković, Stefan Ćalić

PARTIZAN: Smit, Avramović, Koprivica, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

FMP: Votson, Živanović, Foster, Rebec, Subotić, Roberts, Stepanović, Šaranović, Simović, Matović, Novak, Kuzmić. Trener: Saša Nikitović

Košarkaši Partizana dočekuju u gradskom derbiju ekipu FMP-a.

U Areni je na programu meč 23. kola ABA lige.

Takmičarski, meč više znači Partizanu koji juri drugo mesto pred plej-of. Crno-beli trenutno imaju pobedu manje u odnosu na Budućnost iz Podgorice.

FMP je ušuškan na 12. mestu sa sedam pobeda. Teško je očekivati da „Panteri“ mogu ozbiljnije da se umešaju u borbu za plej-of, pošto im osmo mesto izmiče za četiri pobede. Sa druge strane ekipa iz predgrađa ima tri pobede više od poslednjeplasirane Krke, pa je i borba za opstanak još uvek otvorena.

Ipak, kada su utakmice ova dva rivala, onda je sigurno da neće biti opuštanja. Do sada su odigrali 30 utakmica u regionalnoj ligi, a 25 je pripalo Partizanu. Interesantno je da FMP nikada nije dobio Partizan u gostima, skor je 14:0 za crno-bele.

„Ispred nas je serija važnih i teških utakmica i ona nam, na neki način, ne dozvoljava da se mnogo bavimo stvarima koje su iza nas. Doputovali smo u jutarnjim časovima i danas imamo jedan trening na kom ćemo dati sve od sebe da se što bolje pripremimo i odigramo najbolje moguće protiv ekipe FMP-a koja u poslednje vreme igra veoma dobro“, rekao je pred ovaj meč Željko Obradović.

Saša Nikitović je nedavno seo na klupu ekipe iz Železnika i na neki način preporodio tim, koji je ostvario dve pobede.

„Ekipa Partizana nam je u prvom delu prvenstva priredila veliki poraz. Sama činjenica da su u gornjem delu tabele i da nastupaju u Evroligi govori da imaju najviše ciljeve. Mi u ovom trenutku imamo jedan cilj, a to je opstanak u ligi. Sve te činjenice govore da je Partizan apsolutni favorit u ovoj utakmici. Mi pokušavamo da dođemo do željene pobede koja bi nam omogućila opstanak u ligi. Teško je očekivati da mi možemo da priredimo možda i najveće iznenađenje u ligi ove sezone, ali uvek možemo da se nadamo u pozitivne stvari. Šta će biti, videćemo nakon 40 minuta.“

UDARNA VEST.rs (Kurir sport) Autor: Dejan Ignjatović