ZVEZDA PALA U KNEŽEVINI U ISTORIJSKOJ NOĆI: Crveno-beli pretili, pa se raspali protiv Obradovićevog Monaka VIDEO

MONAKO – CRVENA ZVEZDA 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

39. minut – Džejms pogađa za dva – 98:76. Lazarević smanjuje na 98:78.

38. minut – Motiejunas povećava na 96:76.

37. minut – Motijunas poentira – 91:75. Strazel je pogodio bacanja za 94:75. Bolomboj je smanjio na 94:76.

36. minut – Giedraitis poentira – 86:73. Džejms pogađa za tri poena – 89:73. Lazić smanjuje sa linije bacanja – 89:75.

35. minut – Jago pogađa uz prekršaj – 82:69. Pogađa i svoj 15. poen – 82:70. Džejm povećava na 84:70. Jago je polovičan sa penala – 84:71. Braun poentira – 86:71.

34. minut – Hol zakucava – 82:66. Bolomboj je polovičan sa penala – 82:67.

33. minut – Mitrović je upisao 18. poen – 77:64. Raspucao se Blosomgejm – 80:64. Hanga smanjuje na 80:66.

32. minut – Razigrao se Okobo, pogodio je još jednu trojku – 75:60. Njegovih 14 poena. Bolomboj smanjuje na 75:62. Blosomgejm pogađa – 77:62.

31. minut – Okobo trojkom otvara poslednju četvrtinu – 72:60. Neverovatan pad crveno-belih od rezultata 55:55.

3. ČETVRTINA

30. minut – Hol pogađa za 67:58. Lazarević pogađa za dva – 67:60. Hol u poslednjem sekundu četvrtine pogađa za dva – 69:60.

29. minut – Dijalo je pogodio – 63:58. Okobo je ponovo na liniji bacanja, ovog puta pogađa oba – 65:58.

28. minut – Okobo je polovičan sa penala – 60:57. Mitrović je zaradio četvrtu ličnu grešku. Okobo je ponovo polovičan sa penala – 61:57. Gilespi pogađa jedno od dva bacanja – 61:58.

27. minut – Gilespi donosi izjednačenje – 57:57. Hol zakucava – 59:57.

TOK MEČA

26. minut – Mitrović postiže poene posle ofanzivnog skoka – 54:53. Sa 16 poena je ubedljivo najefikasniji.Motijunas je precizan sa linije bacanja u jednom od dva – 55:53. Nedović je upisao svoje prve poene – 55:55.

25. minut – Motijunas je precizan – 52:49. Bolomboj pogađa pod faulom – 52:51. Promašio je dodatno bacanje. Nesportska greška Jaga. Okobo je pogodio oba bacanja za 54:51.

24. minut – Braun pogađa posle ofanzivnog skoka – 50:47. Mitrović smanjuje na 50:49.

23. minut – Odličan početak Zvezde, Bolomboj zakucava – 48:47.

22. minut – Blosomgejm pogađa za dva – 48:43. Jago smanjuje na 48:45. Njegovih 12 poena.

21. minut – Giedraitis trojkom otvara drugo poluvreme – 46:41. Njegovih devet poena. Motiejunas je promašio dva bacanja. Mitrović smanjuje posle lepe akcije – 46:43. Njegovih 12 poena.

2. ČETVRTINA

20. minut – Giedraitis je polovičan sa linije slobodnih bacanja – 46:38.

19. minut – Kemba Voker pogađa za dva pod faulom – 42:35. Novi problem za Zvezdu, posle Nedovića i Mitrović ima tri faula. Pogodio je Voker dodatno bacanje – 43:35. Jago je na deset poena, svih deset u drugoj ubacio – 43:37. Voker pogađa za tri – 46:37.

18. minut – Bolomboj poentira – 40:35.

17. minut – Utakmica je nastavljena posle višeminutnog prekida kako bi se Džejmsu odalo priznanje. Jago postiže svoj osmi poen – 38:33. Hol povećava na 40:33.

16. minut – Utakmica u Kneževini je prekinuta! Majk Džejms je od ovog trenutka najbolji strelac u istoriji Evrolige! Postigao je dvojku i tako za poen preskočio Vasilisa Spanulisa na večitoj listi strelaca u Evroligi. Amerikanac je postigao 4.456 poena do sata – 38:31.

Majk Džejms, Saša Obradović, Monako

16. minut – Dijalo zakucava u kontri – 36:25. Najveće vođstvo domaće ekipe i tajm-aut za Sferopulosa. Jago pogađa pod faulom – 36:28. Lazarević pogađa trojku – 36:31.

15. minut – Blosomgejm pogađa trojku za najveće vođstvo Monaka – 34:25.

14. minut – Džejms je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba – 31:23. Izjednačio se sa Spanulisom na večitoj listi najboljih strelaca. Gilespi smanjuje na 31:25.

Majk Džejms

13. minut – Deveti poen Majka Džejmsa – 29:23.

12. minut – Jago je precizan za tri poena – 25:23. Serija Zvezde 6:0. Džejms prekida seriju Zvezde – 27:23. Njegov sedmi poen.

11. minut – Hanga trojkom otvara drugu četvrtinu – 25:20.

Majk Džejms

1. ČETVRTINA

10. minut – Dijalo je sa linije bacanja povećava na 23:17. Serija 10:0 Monaka. Okobo za 25:17na kraju prve četvrtine. Serija Monaka 12:0.

9. minut – Monako u naletu 7:0, Motiejunas pogađa trojku – 20:17. Braun za nastavak serije – 21:17.

8. minut – Kuatara pogađa trojku – 16:17. Tehnička Nedovića. Okobo pogađa bacanje – 17:17.

7. minut – Džejms smanjuje sa linije bacanja – 13:15. Njegovih pet poena, nedostaje mu još sedam do rekorda. Mitrović je upisao svoj deseti poen – 13:17.

6. minut – Bolomboj zakucava posle sjajne akcije crveno-belih – 11:13. Giedraitis je povećao sa penala – 11:15.

5. minut – Blosomgejm pogađa u kontri – 9:11. Braun za izjednačenje – 11:11.

4. minut – Sjajan početak Mitrovića, njegovih osam poena – 7:11.

3. minut – Mitrović još jednom precizan, njegova četiri poena – 4:7. Džejms je upisao prve poene – 6:7. Pogodio je i dodatno bacanje – 7:7. Mitrović pod faulom pogađa svoj šesti poen – 7:9. Promašio je bacanje.

2. minut – Giedraitis pogađa prvu trojku na meču – 2:5. Strazel smanjuje na 4:5.

1. minut – Motiejunas postiže prve poene na meču – 2:0. Mitrović postiže prve poene za Zvezdu – 2:2.

Crvena zvezda počinje u sastavu Jago, Lazić, Giedraitis, Mitrović i Bolomboj.

Monako startuje sa petorkom: Džejms, Braun, Strazel, Blosomgejm, Motiejunas