VELIKA POBEDA PARTIZANA U BEOGRADU!

PARTIZAN – EFES

Košarkaši Partizana savladali su Efes u utakmici 27. kola Evrolige rezultatom 100:90

Partizan je upisao 13 pobedu, a Efes zabeležio 16 poraz u elitnom takmičenju.

Početak utakmice obeležile su trojke na obe strane.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

40. minut- Ledej sa penala siguran, nova trojka Brajanta 96:88

39. minut- Avramović postiže čini se prelomnu trojku na meču 92:82. Pogađa Brajant za tri 92:85.

38. minut – Novi poeni sjajnog Avramovića 87:80. Tajm-aut Efes.

37. minut – Ledej sa jedne, Larkin sa druge strane 85:80.

36. minut – Panter pogađa uz faul.Trojka Avramovića. Plajs za dva 83:78.

35. minut – Avramović se sjajno snašao. Trojka sjajnog Klajburna 77:76.

34. minut – Larkin pogađa nakon kontre. Potom i Vilis nakon skoka. Obradović traži tajm- aut 72:73Ledej pogađa iz pada uz faul 75:73.

33. minut – Nova trojka Anđušića, a onda ponovo Klajburn sa distance 72:69

32. minut – Anđušić pravi nesportsku. Larkin siguran sa penala, potom i Bobua 67:65.

31. minut – Klajburn nakon skoka poentira. Nova trojka Anđušića 67:61.

Treća četvrtina:

30. minut – Klajburn u svom stilu. Andušić pogađa važnu trojku. Bobua siguran sa penalaKraj treće četvrtine64:59 za Partizan.

29. minut – Avramović pogađa jedno bacanjeA onda i sjajan prodor reprezentativca Srbije 61:55. Tajm-aut Efes.

28. minut – Avramović nakn ofanzivnog skoka, a onda ponovo Plajs sa distance. Bodua nakon prodora pogađa 58:55.

27. minut – Plajs pogađa za dva, Obradović traži tajm – aut 55:51. Potom Ledej polovičan sa penala 56:51

26. minut – Trojka raspoloženog Pantera njegovih 13 poena, pa Plajs za dva. Klajburn pogađa uz faul 55:49.

25. minut – Avramović pogađa nakon kontre. Holac nakon brze akcije vraća 52:44.

24. minut – Ponitka pogađa uz faul. Promašuje bacanje 50:42.

23. minut – Panter trojkom prekida seriju promašaja, maksimalnih +8 za Partizan48:40. Tajm-aut Efes. Plajs potom postiže poene za goste 48:42.

21. minut – Panter poenima sa distance otvara nastavak igre 45:40.

Ekipe su smenjivale vođstvu a Efes je nakon prve četvrtine imao minimalnu prednost 17:20.

Slična priča i u drugoj četvrtini.

Nijedan tim nije uspeo da stekne značajniju prednost.

Partizan je uglavnom bio u vođstvu i na poluvreme otišao sa +3 43:40.

Kod Partizana istakli su Aleksa Avramović i Zek Ledej.

Druga četvrtina:

20. minut – Novi poeni Ledeja. Klajburn se nekako snašao i poentira 43:40 na kraju prvog poluvremena.

19. minut – Ledej krade loptu i zakucava, ludnica u Areni. Vilis vraća trojkom 41:38.

18. minut – Klajburn pogađa jedno bacanje. A onda Kaboklo za + 6. Oturu zakucava 39:35.

17. minut – Lepa akcija i zakucavanje Kabokla. A potom i Ledej zakucava nakon kontre 37:32

16. minut – Vilis za novo vođstvo Efesa31:32. Obradović traži tajm-autRaspoloženi Avramović poentira nakon prodora 33:32.

15. minut – Silovito zakucavanje Džonsa31:30.

14. minut – Trojka Trifunovića. Tompson nakon prodora siguran. A onda trojka Avramovića 31:28.

13. minut – Anđušić siguran sa penala. Avramović krade loptu 25:24. Tajm -aut Efes. Klajburn pogađa nakon ofanzivnog skoka 25:26.

12. minut – Džons sam u reketu lako zakucava 21:24.

11. minut – Sjajan prodor Avramovića. Klajburn poentira iz reketa. Kaboklo pivotira i pogađa 21:22.

Prva četvrtina:

10. minut – Tompson pogađa čim je ušao u igru. Trifunović njegovi prvi poeni takođe. 17:20 na kraju prve četvrtine.

9. minut – Ledej pogađa u skoku sa jednom rukom. Potom Larkin u svom stilu 15:18.

8. minut – Doužer pogađa iz reketa, Plajs vraća. Bobua postiže prvu trojku 13:16.

7. minut – Osmani trojkom prekida seriju promašaja na obe strane 11:11.

5. minut – Panter u svom stilu sa distance. A onda i za tri kapiten Partizana11:8.

4. minut – Holuc nakon prodora pogađa za dva 6:8.

3. minut – Festival trojki na početku. Larkin sa jedne, Ledej sa druge strane 6:6.

2. minut – Doužer prva trojka i za Partizan 3:3.

1. minut – Plajs trojkom otvara meč 0:3.

1. minut – Utakmica je počela

Partizan je krenuo u petorci Doužer, Panter, Ponitka, Ledej, Kaminski.