UŽIVO, SRBIJA – SAD: Delfini igraju za četvrtfinale i vizu za Olimpijske igre!

SVETSKO PRVENSTVO

SRBIJA – SAD 1:1

Tok meča:

Prva četvrtina:

5. minut – Mandić je snažno uputio loptu ka golu rivala, ali je pogodio prečku. Još jednom je Srbija imala igrača više.

4. minut – Dobila je Srbija igrača više i to je iskoristila. Đorđe Vučinić je postigao prvi gol na utakmici 1:0. Uzvraća odmah Irving 1:1.

3. minut – Još uvek bez golova u trećem kolu, naporna borba na početku utakmice.

2. minut – Nisu ni naši vaterpolisti iskoristili prvi napad.

1. minut – Prvi napad na utakmici imali su Amerikanci. Filipović je zabeležio dve odbrane na samom startu, a u trećem pokušaju naš rival je pogodio stativu.

Uoči meča:

Delfini su odradili odličan posao u prve dve utakmice u kojima su pobedili Japan (17:10) i Crnu Goru (14:6), pa u treći meč u Kataru ulaze sa prvog mesta.

Situacija je jasna. Srbija bi bilo kakvom pobedom obezbedila plasman u četvrtfinale i vizu za Olimpijske igre u Parizu.