(UŽIVO) SINER – RUBLJOV: Ko će na megdan Novaku? Italijan osvojio prvi set, velika borba u drugom!

Protivnik Novaka Đokovića u polufinalu Australijan opena biće poznat posle duela između Janika Sinera i Andreja Rubljova (utorak, ne pre 12.30, kada svoj meč završe Krejčikova i Sabalenka), a sva dešavanja pre, za vreme i posle ovog meča možete pratiti putem našeg lajv strima.

UŽIVO:

Janik Siner  Andrej Rubljov 6:4, 5:6

DRUGI SET:

5:6 – Rubljov je odličnim servisima uspeo da obezbedi taj-brejk u drugom setu! Sada se čeka odgovor Sinera!

5:5 – Teniseri i dalje čuvaju svoj servis, Siner je sada izjednačio na 5:5.

4:5 – Ozbiljna borba u drugom setu se nastavlja, ali teniseri čuvaju svoj servis.

4:4 – Spasao je Siner i šestu brejk loptu, te je izjednačio na 4:4.

3:4 – Rezultatska klackalica se nastavlja, Andrej Rubljov osvaja svoj servis gem.

3:3 – Janik Siner je bio na korak od gubitka servisa, mučio ga je i stomak, ali se izvukao.

2:3 – Nova drama, nova brejk prilika za Sinera, ali još jedan servis gem koji osvaja Rubljov!

2:2 – Pretio je Rubljov, ali se Siner izvukao, te se velika borba u drugom setu nastavlja. Osam i po minuta trajao je ovaj gem, a Siner na ovogodišnjem Australijan openu servira fenomenalno, te je osvojio 58 od 60 gemova na svoj servis.

1:2 – Dve brejk lopte spasao je Rubljov i sačuvao svoj servis.

1:1 – Siner i dalje čuva servis, te je trenutno 1:1 u drugom setu.

0:1 – Dobar početak drugog seta za Andreja Rubljova.

PRVI SET:

6:4 – Janik Siner osvojio je prvi set!

5:4 – Rubljov je ostao u setu, ali će u narednom gemu servirati Siner.

5:3 – Siner nastavlja sa odličnim servisima i stiže na jedan gem od osvajanja seta.

4:3 – Konačno gem za Rubljova koji neće odustati od ovog seta.

4:2 – Janik Siner potvrdio je brejk i ide ka osvajanju prvog seta.

3:2 – Vezao je Siner čak osam poena zaredom, od 15:40 u prošlom gemu, do brejka i to sa nulom! Italijan ima prednost u prvom setu!

2:2 – Rubljov je propustio dve brejk prilike, Siner se izvukao sa 15:40 i stigao do gema.

1:2 – Imao je Rubljov 40:0, Siner se vratio na 40:40, ali je Rus imao više koncentracije u ovom gemu. I dalje nema brejka.

1:1 – Siner svoj prvi servis gem osvaja sa nulom!

0:1 – Odlični servisi Rubljova koji je rešio prvi gem u svoju korist.

Prvi je na servisu Andrej Rubljov.

Ko će biti protivnik Novaka Đokovića u polufinalu Australijan opena biće poznato posle meča između Janika Sinera i Andreja Rubljova.

Đoković je u četiri seta savladao Tejlora Frica i plasirao se u polufinale, a priliku da mu se pridruže imaće Siner, koji je četvrti teniser planete i Rubljov koji je peti na ATP listi.

Na putu ka četvrtfinalu prvog grend slema sezone Italijan je savladao Van de Zandšulpa, De Jonga, Baeza i Kačanova i to veoma moćno – bez izgubljenog seta, dok se Rus malo više mučio, ali je uspeo da sruši Sejbota Vajlda, Eubanksa, Kordu i De Minora, ali je protiv Brazilca i Australijanca bio na ivici ponora i igrao je pet setova.

U međusobnim okršajima trenutno je 4:2 u korist Sinera, a ko će sada odneti pobedu i izaći na megdan Đokoviću ostaje da se vidi.