ODLIČAN OTPOR KECMANOVIĆA, ALI SAMO U DVA SETA! Alkaraz surovo kaznio Mišine greške za četvrtfinale Australijan opena

Španac Karlos Alkaraz, pobedio je Miomira Kecmanovića i plasirao se u četvrtfinale Australijan opena.

Drugi teniser sveta je do pobede stigao u tri seta rezultatom 6:4, 6:4, 6:0.

Kecmanović je pružio dobar otpor sve do početka trećeg seta, kada je pao, možda i fizički, s obzirom na to da je u prva tri kola odigrao čak 14 setova.

Španac je stigao do brejka u trećem gemu prvog seta i to se ispostavilo kao dovoljno za osvajanje tog perioda igre.

Najveća borba viđena je u drugom delu kada je Kecmanović zaigrao znatno bolje.

Međutim, došlo je do pada koncentracije u sedmom gemu, što je dvadesetogodišnjak iskoristio kako bi napravio brejk.

U narednom servis gemu Kecmanović je spasio set loptu, ali je Alkaraz u narednom gemu obezbedio osvajanje drugog seta.

U trećem setu, nažalost, Srbin nije imao nikakve šanse.

Tok meča:

Treći set:

0:5 – Brejk! Kecmanović je nemoćan u trećem setu.

0:4 – Deluje da će brzo biti kraj ovog meča.

0:3 – Brejk! Posustao je Kecmanović, možda i fizički pao na startu trećeg seta. Nažalost, Španac to koristi i dolazi do ubedljive prednosti.

0:2 – Maksimalno je siguran Alkaraz i bez izgubljenog poena je potvrdio brejk.

0:1 – Brejk! Ovo već ne izgleda dobro. Španac je, za razliku od uvodna dva seta, u trećem napravio brejk na samom startu i sada je pred Miomirom izuzetno težak zadatak.

Drugi set:

4:6 – Kraj seta! Uspeo je Srbin još jednu set loptu da spasi, ovaj put na servisu rivala za kojeg je bila treća sreća. Alkaraz je iskoristio trenutke u kojima je Kecmanović odigrao lošije i tada je stigao do brejka što mu je na kraju bilo dovoljno za osvajanje drugog seta.

4:5 – Ozbiljno se namučio Kecmanović sa ubacivanjem prvog servisa i to mu je znatno otežalo posao. Spasio je set loptu i uspeo da osvoji gem, a imaće još jednu priliku da vrati brejk.

3:5 – Osvojio je Srbin ubedljivo najlepši poen od početka meča, odlično se snašao i nadmudrio je rivala, ali to je samo slaba uteha za činjenicu da je Španac došao do svog gema i da je sada na korak do osvajanja drugog seta.

3:4 – Brejk! Šteta… Iskoristio je Alkaraz malo opuštanje Kecmanovića i, nakon velike borbe na startu drugog seta, stigao je do prednosti.

3:3 – Treći uzastopni gem koji je završen u najkraćem roku, odnosno bez poena za tenisera koji vraća servis.

3:2 – Uzvraća srpski teniser, osvojio je gem sa nulom!

2:2 – Sada nije Španac ostavio prostora rivalu da bude opasan i bez izgubljenog poena je osvojio gem.

2:1 – Igralo se na razliku i u Kecmanovićevom servis gemu. Nakon „bombi“ koje je slao Alkaraz na gem lopti svog rivala, Srbin je morao da pronađe dobar servis, a to mu je pošlo za rukom.

1:1 – Velika borba u prvom servis gemu Alkaraza u drugom setu. Kecmanović je definitivno pojačao tempo u poslednjih nekoliko gemova i, ukoliko uspe da zadrži nivo, čeka nas zanimljiv nastavak meča.

1:0 – Dobar početak drugog seta.

Prvi set:

4:6 – Kraj seta! Imao je Kecmanović 15:30, podigao je nivo igre u završnici seta, ali to nije bilo dovoljno da ozbiljnije zapreti rivalu.

Alkaraz je potpuno zasluženo stigao do prvog seta i prednosti u četvrtom kolu.

4:5 – Strašan gem Srbina! Dva sjajna forhend vinera i as udarac za kraj. Imaće Miomir još jednu šansu da vrati brejk.

3:5 – Odličan poen je odigrao Kecmanović, uspeo i da ga osvoji, ali ne i da dođe do izjednačenja i produži gem.

3:4 – Mnogo toga u prvom setu zavisi od Španca. Napravio je četiri neiznuđene greške u ovom gemu, ali uprkos tome stigao do brejk lopte. Uspeo je Srbin da sačuva svoj servis.

2:4 – Teško je Srbinu na servisu rivala. Alkaraz često izlazi na mrežu i često osvaja poene kada se odluči za to. As udarcem, svojim prvim na današnjem meču, završio je šesti gem prvog seta.

2:3 – Ovo je bilo važno. Kecmanović je odservirao prvi as udarac na meču, ali je gem dobio tek nakon što se igralo „na razliku“.

1:3 – Znatno bolje je Alkaraz otvorio meč i bez puno problema potvrdio brejk.

1:2 – Brejk! Nekoliko grešaka Kecmanovića u ovom gemu omogućilo je Alkarazu da dođe do dve brejk lopte, a onda je fantastičnom defanzivom i uz veliku pomoć mreže Španac osvojio poen.

1:1 – Lako je i Alkaraz došao do prvog gema.

1:0 – Meč je počeo servisom Kecmanovića koji je izgubio prvi poen na meču, ali onda brzo dobio naredna četiri.