Srbija gubi na poluvremenu od Crne Gore! „Orlovi“ nikako da izjednače

Rukometna reprezentacija Srbije igra meč 3. kola C grupe protiv Crne Gore na Evropskom prvenstvu u Minhenu od 18.00 (RTS 1, Arena 1 premijum). „Orlovi“bi trebalo da slave sa dva ili više gola razlike ukoliko žele da se nadaju prolazu u drugu fazu. Ipak, ni to im neće garantovati ostanak na šampionatu jer Mađari moraju da pobede Island (20.30, Arena sport 2) kako bi izabranici Tonija Đerone prošli dalje.

Srbija – Crna Gora (14:15, -:-)

Grad: Minhen

Dvorana: Olimpijahale

Kapacitet: 12.150

Sudije: Mirza Kurtagić (Švedska), Matijas Vatervik (Švedska).

SRBIJA: Cupara, Milosavljev, Vorkapić, Kos, Abutović, Borzaš, Milosavljev, Kojadinović, Radivojević, Ilić N., Pušica, Orbović, Kukić, Rogan, Đorđić, Pešmalbek, Marsenić.

Selektor: Toni Đerona

CRNA GORA: Matović, Simić, Bakić, Dragašević, Vujović M., Čavor, Lazović, Čepić, Vujović B., Radović M., Kaluđerović, Vujačić, Radović L., Vukić, Anđelić, Borozan, Grbović.

Selektor: Vlado Šola

UŽIVO

PRVO POLUVREME:

30. minut – Nova odbrana Milosavljeva, ali propuštena šansa za kontru i izjednačenje, Crna Gora odlazi na odmor sa prednošću od jednog gola razlike.

29. minut – Fauliran je Borzaš. Pretio je Srbiji opet pasivan napad, ali Uroš Kojadinović opet pogađa iako je Simić skroz izašao – 14:15.

28. minut – Pretio je Srbiji pasivan napad i sviran je jer su naši reprezentativci imali dodavanje više čime je propuštena prilika za izjednačenje. Branko Vujović ponovo pogađa za plus dva – 13:15.

27. minut – Kukić postiže i šesti gol za 13:14. Brani Milosavljev, ali sudije isključuju Kosa zbog pokušaja iznuđivanja faula u napadu.

26. minut – Prave Crnogorci faul za devet metara. Uspeva da pogodi Kojadinović pod faulom za 12:14. Kradu loptu reprezentativci Srbije, tačnije Nemanja Ilić.

25. minut – Maši Radivojević sa bekovske pozicije, loptu šalje pored gola. Grbović još jdnom siguran – 11:14.

24. minut – Peti gol Kukića za 11:13. Anđelić organizuje napad reprezentacije Crne Gore, ali je njegov šut izblokiran.

23. minut – Isključen je Marsenić na dva minuta nakon prekršaja nad Milošem Vujovićem, koji je siguran i sa sedam metara – 10:13.

22. minut – Faul u napadu, fenomenalan posao u odbrani Mijajla Marsenića. Pogađa mladi Miloš Kos (21) za 10:12.

21. minut – Radović postiže gol, nova intervencija Simića na šut Nemanje Ilića – 9:12.

20. minut – Prvi pokušaj i prvi gol oporavljenog Bogdana Radivojevića nakon što su naši momci napravili višak – 9:10! Sjajni šut Branka Vujovića ne staje, šutirao je uspešno sa više od deset metara – 9:11.

19. minut – Lepa asistencija Kukića, ali ispušta loptu Orbović. Peta odbrana Milosavljeva na slab šut Borozana. Stefan Ćavor je isključen na dva minua.

18. minut – Šola traži tajm-aut. Prolazi još jedan šut Borozana iako je Milosavljev bio blizu da interveniše – 8:10.

17. minut – Greši Borozan na sreću jer je Milosavljev krenuo na suprotnu stranu od šuta. Sada niko ne može zaustaviti Lazara Kukića, prilazi Srbija na sam gol minusa 8:9.

16. minut – Koraci Vasilija Kaluđerovića, traće Crnogorci napad. Simić brani, blista potom Milosavljev na našem golu i Kukić daje gol za minus dva -7:9.

15. minut – Miloš Vujović je precizan, ponovo je plus četiri za Crnu Goru (5:9). Simić zaustavlja Kukića, ali faul prave Crnogorci nad našim srednjim bekom. Toni Đerona traži tajm-aut. Sjajan prodor Kukića, njegov drugi gol – 6:9.

14. minut – Prvi gol Nemanje Grbovića – 5:8. Crnogorci imaju mnogo veću i glasniju podršku u dvorni u Minhenu. Laka intervencija Nebojše Simića, Srbija ne dolazi do gola.

13. minut – Divno dodavanje kroz noge za Pešmalbeka koji je iskoristio šansu i postigao gol – 5:7.

12. minut – Novi pogodak Borozana, najboljeg strelca Crne Gore na ovom turniru – 4:7.

11. minut – Branko Vujović ima nezaustavljiv šut i posle neizgrađenog napada ipak donosi pogodak svom timu – 3:6. Miloš Vujović je isključen na dva minuta. Samouvereno pogađa Borzaš i smanjuje zaostatak – 4:6.

10. minut – Kukić postiže sjajan gol – 3:5.

9. minut – Novi promašaj Vorkapića, faul u napadu prave Crnogorci.

8. minut – Branko Vujović pogađa prečku, gol daje Vorkapić – 2:4. Na drugoj strani precizan Miloš Vujović – 2:5.

7. minut – Još jedan promašaj Marsenića, skida mu zicer Nebojša Simić.

6. minut – Pogodak Vujovića za 4:0. Prvi pogodak za Srbiju!!! Orbović daje gol, uspeva da se izbori sa odbranom Crne Gore – 1:4. Greše Crnogorci u napadu.

5. minut – Nervozno duel otvara Srbija, maši i Vorkapić.

4. minut – Gol postiže i Vasilije Kaluđerović – 0:2. Izblokiran pokušaj Borzaša. Borozana zasutavlja Milosavljev, Kukić greši i Borozan donosi 3:0 Crnoj Gori.

3. minut – Brani Simić šut sa sedam metara kapitena Nemanje Ilića. Skandira mu cela dvorana. Brozan sa poda postiže prvi gol na meču – 0:1.

2. minut – Vujović ispušta loptu, Orbović šutira u kontranapadu u golmana Simića, ali biće sedmerac posle prekršaja Borozana.

1. minut – Piše prvu odbranu sjajni golman Crne Gore Simić. Šutiraju Crnogorci potom pored gola, a naši prave grešku u napadu.