ČUVENI SKIJAŠ IZGUBIO KONTROLU, PA SE ZAKUCAO U OGRADU! Ostao nepomočno da leži na stazi, po njega došao HELIKOPTER! UZNEMIRUJUĆE

Aleksander Amodt Kilde je bez ikakve dileme jedan od najboljih skijaša današnjice, ipak, spust u Vengenu ovaj Norvežanin neće pamtiti po lepom, pošto je doživeo užasnu nezgodu.

Naime, Aleksander je u jednom momentu izgubio kontrolu nakon čega je pao, a zaštitna ograda uspela je koliko toliko da ublaži pad.

Kada se zaustavio, 31-godišnji skijaš je ostao nepomično da leži, a lekarska služba je hitno intervenisala. Zbog nezgode, trka je prekuta na pola sata, dok je Kilde helikopterom prevezen u bolnicu.

Aleksander je prvak Svetskog kupa 2020. godine,dok je još osvojio dva mala kristalna globusa u spustu i isto toliko u superveleslalomu.