SRBIJA PREGAZILA NEMAČKU! Delfini tutnje Zagrebom, prvo mesto izvesno pred nastavak takmičenja!

Uživo: Srbija – Nemačka

Reprezentacija Srbije pobedila je Nemačku sa 14:6 u meču 2. kola Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

„Delfini“ su blistali u napadu u prvom poluvremenu (8 golova) i potpuno zasluženo došli do drugog trijumfa. U drugom delu igre prikazali smo mnogo više u odbrani, a napad je bio problematičan.

Jakšić i Ranđelović bili su dobri u napadu, dok je Mitrović „spustio rampu“ rivalu.

Srbija će gotovo izvesno sa prvog mesta nastaviti takmičenje u grupi. Da bi se to potvrdilo potrebno je da pobedimo Maltu u meču poslednjeg kola. Nema sumnje da je to izvesno.

13:6 – Nema više nikakve dileme. Srbija odlična i u napadu i odbrani.

11:6 – Nemačka nam pet minuta ne može da ugrozi gol. Odbrana je sada izuzetna.

IV četrtina

10:6 – U finišu ovog dela vraćamo plus četiri. Odbrana je bila sjajna u ovom kvartalu.

8:5 – Napad Srbije je potpuno stao. Nismo postigli gol četiri minuta, ali odbrana je dobra, pa i dalje imamo veliku prednost.

III četvrtina

8:4 – Radulović! Odlično! Imamo plus četiri na poluvremenu. Tečna igra u napadu iz koje smo lako dolazili do golova je razlog velike prednosti

7:4 – Ofanziva funkcioniše bespekorno, odbrana može da bude malo bolja, ali za sada sve ide po planu. Lepa prednost.

5:3 – Napadi „imaju reč“ u drugom kvartalu, Mandić i Vico pogađaju za Srbiju.

II četvrtina

3:2 – Radulović stavlja tačku na prvi kvartal, imamo prednost, sasvim solidna igra našeg tima.

2:2 – Jakšić opet dovodi „delfine“ u prednost, ali u naredno napadu pogađaju i naši rivali u Zagrebu.

1:1 – Povela je Srbija preko Mandića, ali su Nemci brzo poravnali skor.

I četvrtina

Vaterpolo reprezentacija Srbije igra protiv Nemačke meč 2. kola na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.

„Delfini“ su u prvom kolu deklasirali Izrael sa 22:1, a Nemačka je bila bolja od Malte sa 18:13.

Naša selekcija je apsolutni favorit protiv Nemaca i sve osim ubedljive pobede Srbije bilo bi veliko iznenađenje.

Srbiju pobeda na ovom meču gotovo izvesno vodi sa prvog mesta u narednu fazu takmičenja.

Teško je verovati da bi Malta mogla da napravi veći problem izabranicima Uroša Stevanovića.