DEBAKL ZVEZDE U LJUBLJANI! Ogroman broj grešaka Nedovića,očajne igre Hange i Bolomboja i umor – uzroci drugog poraza u Aba ligi

UŽIVO: Cedevita Olimpija – Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Cedevita Olimpije u Ljubaljani sa 96:86.

Domaći tim iskoristio je umor crveno-belih i činjenicu da je nekoliko igrača Zvezde bilo potpuno van ritma na ovoj utakmici i potpuno zasluženo stigao do pobede.

Nedović je ubacio 24 poena, ali „nije postojao“ u odbrani, a napravio je u veliki broj greška kada se meč lomio. Hanga i Bolomboj su odigrali najgore utakmice u sezoni.

Jago je bio odličan, ali nije imao dovoljno raspoloženih saigrača da ga isprate. Tobi i Giedraitis su igrali smo u naletima, a to je sve bilo malo za raspoloženu Cedevita Olimpiju.

Tim iz Ljubljane ima skor 0-13 u Evrokupu, ali zato je u Aba ligi pobedio oba evroligaša – Partizan, pa Zvezdu.

Uskoro opširnije…

Evo kako je izgledao tok Cedevita Olimpija – Crvena zvezda

40. minut – 96:86, Gledamo seriju slobodnih bacanja za domaćina, sa druge strane Nedović pogađa trojku.

39. minut – 93:83, Bolomboj igra meč za zaborav. Pravi faul u napadu na 60 sekundi pre kraja.

38. minut – 89:80, Nedović promašuje šut za tri poena. Čini se da je ovaj meč rešen.

37. minut – 89:80, Hanga „ne može da se sastavi“ na ovom meču. Promašuje zicer, a Kobs potom daje dva penala. Jago takođe promašuje zicer, a kazna za to je trojka Glasa iz kontre.

37. minut – 84:80, Dragić sa jedne, Jago sa druge strane. I dalje smo na istoj distanci.

36. minut – 82:78, Nedović (sa penala) i Giedraitis (za dva) pogađaju.

35. minut – 82:74, Sudije poklanjaju Dragiću dva bacanja, jer nije bilo faula nad njim koji su dosudili, a on to koristi. Potom Nedović ponovo greši u napadu.

35. minut – 80:74, Matković zakucava uz faul, a Nedović potom pravi veliku grešku i baca loptu u aut.

33. minut – 77:67, Stjuart pogađa uz faul. Fantastičan njegov doprinos domaćinu na početku poslednjeg kvartala.

32. minut – 74:67, Tobi zakucava posle odličnog pasa Jaga.

31. minut – 74:65, Tobi i Hanga promašuju dva otvorena šuta, a Stjuart to kažnjava. A, potom i Matković koristi odličan lob pas Stjuarta. Minut odmora traži Sferopulos.

Kraj treće četvrtine – 70:65. Tobi je sjajnim skokom u napadu obezbedio Giedraisu otvoren šut za tri poena, a Litvanac to koristi i imamo potpuno otvoren meč.

30. minut – 70:62, Nedović drži Zvezdu u igri u ovim momentima. Deluje da ćemo, ipak, gledati neizvestan meč.

29. minut – 69:60, Dve brze trojke domaćina i jedna Zvezde. Cedevita ponovo ima osetniju prednost.

Teodosić pada i hvata se za skočni zglob. Scena koja je zabrinula sve navijače Zvezde. Nagazio je Kobs Teodosića koji je ostao da leži… Potom mu se ukazala pomoć na klupi.

Teodosić pada i hvata se za skočni zglob. Scena koja je zabrinula sve navijače Zvezde.

28. minut – 63:57, Hanga pogađa trojku! Zvezda se potuno vraća u meč.

27. minut – 63:54, Teodosić počinje da dominira. Prvo ubacuje penale, pa razigrava Tobija. Giedraitis zatim hvala loptu u napadu i pogađa konačno dva bacanja.

26. minut – 63:50, Razlika konstatno između 11 i 18 poena u korist domaćina.

26. minut – 61:46, Blažić postiže novu trojku. Nedović koliko dobro igra u napadu, toliko „ne postoji“ u defanzivi.

24. minuta – 58:46, Nedović sa penala polovičan. Očajno Zvezda šutira za jedan poen.

24. minut – 58:45, Matković i Jago caruju na parketu u ovim momentima.

23. minut – 56:43, Nedović i Jago posle tajm-auta vezuju pet poena.

22. minut – 56:38, Matković je nezaustavljiv. Zvezda deluje baš istrošeno. Blažić vodi Cedevitu na plus 18, pogotkom za tri poena.

21. minut – 51:38, Matković nastava gde je stao u prvom poluvremenu. A, Lazić sa penala 1/2.

Rekapitulacija prvog poluvremena

Izuzetno zanimljivo prvo poluvreme puno preokreta. Zvezda je povela sa 5 razlike, ali je od finiša prvog kvartala potpuno stala.

Cedevita je serijom 13:0 došla do dvocifrene prednosti. Srpski klub čak 7 minuta nije ubacio nijedan poneo. Potom se Zvezda preko Nedovića malo vratila u igru i otišla na pauzu sa -12.

20. minut 49:37, Kobs polovično precizan sa linije za jedan poen. Nova, treća lična, Nedovića.

20. minut – 48:37, Džons ubacuje dve penala posle nesportske lične Nedovića.

19. minut – 44:31, Napadi bolji deo igre u oba tima trenutno. Jago postiže koš uz faul. Tajm-aut za domaćina.

18. minut – 42:28, Nedović je vezao sedam poena za Zvezdu, ali problem za crveno-bele je što lako primaju poene.

17. minut – 39:23, Više od šest minuta trebalo je crveno-belima da ubace poene u ovom kvartalu! Nedović prekida post…

16. minut – 36:21, Više od pet minuta bez poena Zvezda. U drugom kvartalu rezultat je 13:0.

13. minut – 31:21, Oseća se posledica duplog kola Evrolige. Stjuart je već na deset poena. Zvezda bez poena pet minuta u drugom kvartalu!

12. minut – 27:21, Slab početak drugog kvartala za srpski klub. Sferopulos uzima minut odmora posle samo 85 sekundi u ovom delu igre.

Kraj prve četvrtina 23:21 – Dragić trojkom iz driblinga stavio je tačku na prvi deo igre. Zvezda je vodila sa pet razike, ali je izlazak Jaga sve promenio na parketu.

9. minut – 20:19, Igra se u naletima, sada domaćim tim ubacuje šest vezanih poena. Jago je u tim momentima na klupi.

8. minut – 14:19, Jago igra sjajno! Deli asistencije u stilu Teodosića, potpuno je razigrao ceo tim.

7. minut – 12:13, Matković igra odlično, a posle njegova dva poena uzvraća i Jago. Blažić je izuzetno motivisan, dodaje još dva poena s linije za jedan poen.

6. minut – 8:11, Matković ubacuje trojku. Zanimljivo, već tri puta je probao dalekometražni hitac. Giedraitis potom pogađa jedno od dva bacanja. Litvanac je na 1/3 sa penala.

5. minut – 5:10, Giedraitis pogađa uz faul. Pjaniđani prinuđen da zatraži minut odmora.

4. minut – 5:8, Trojka Glasa, pa Nedović pogađa dva penala sa druge strane.

3. minut – 2:6, Sa dve trojke otvaraju meč gostujući košarkaši. Nedović i Giedraitis su bili precizni van linije 6,75. Sa druge strane Blažič postiže prve poene za domaćina.

1. minut – Počeo je meč u dvorani Tivoli. Zvezda je bez Mitrovića i Topića na ovom duelu.