ZVEZDINI NEOBJAŠNJIVI PORAZI! NIKOME I DALJE NIJE JASNO- PROKLETSTVO ČETVRTE ČETVRTINE: Šta se desi sa crveno-belima?

Crvena zvezda je katastrofalno ušla u evroligašku sezonu 2022 / 2023 sa sa samo jednom pobedom iz prvih sedam mečeva.

Smenjen je Vladimir Jovanović a na klupu je došao provereni stručnjak Duško Ivanović.

Sve je krenulo kao u bajci.

Zvezda je vezala čak šest evroligaških pobeda.

Dovedena su dva fantastična Argentinca Luka Vildoza i Fakundo Kampaco.

A onda je usledio pravi horor.

Najpre zabrana registracija novih igrača tj. Fakunda Kampaca do 1. marta, a onda neshvatljivi i neverovatni porazi nakon velikih preokreta kao po pravilu u poslednjoj četvrtini utakmica.

Izvršni direktor Evrolige, Maršal Glikman, objasnio je da Zvezda u trenutku kada je kažnjena nije imala dugove, ali je odluka o kazni doneta kao upozorenje zbog problema sa finansijama od ranije.

Potom je usledio horor i na terenu i neobjašnjivi porazi mahom nakon velikih preokreta u poslednjoj četvrtini.

Žalgiris – Zvezda 71:66, četvrta četvrtina 21:10.

Zvezda – Alba 72:87, drugo poluvreme 28:48.

Bajern – Zvezda 87:80, četvrta četvrtina 35:24.

Panatinaikos – Zvezda 75:66, drugo poluvreme 46:24.

Zvezda je skupo platila ceh i u ABA ligi.

Najpre se u 20. kolu dogodio šokantan poraz od Cibone uz slične probleme koji su viđeni u Evroligi. Zagrepčani su u poslednjoj četvrtini postigli 24, a primili samo 14 poena i tako stigli do pobede od četiri razlike.

Naredno kolo donelo je još veći pad crveno-belih.

Imala je Zvezda kao gost Partizanu 48:34 nakon 20 minuta igre, a onda je drugo poluvreme izgubila rezultatom 58:33.

Na kraju su crveno-beli ostali na drugom mestu sa učinkom od 23 pobede i tri poraza.

U finalnoj seriji presudio je domaći teren i Partizan je slavio sa 3:2.

Nova sezona, novi tim ali i stare boljke u Evroligi i ponovo Žalgiris i Partizan na gostovanju.

Dva identična poraza Zvezda je imala +9 na oba meča pet minuta pre kraja i uspela da izgubi.

Žalgiris – Zvezda 79:74, četvrta četvrtina 21:10

Partizan – Zvezda 88:76 četvrta četvrtina 35:21