PARTIZAN NASTAVIO CRNI NIZ PRED VEČITI DERBI: Saničanin častio Radnički, crno-beli u goleadi uzeli samo bod

Fudbaleri Partizana i Radničkog 1923 odigrali su nerešeno 3:3 (2:2) u 19. kolu Super lige Srbije.

Partizan sada sa 44 boda zauzima drugo mesto i zaostaje za Crvenom zvezdom dva boda. U sredu sledi prvi večiti derbi.

Radnički je osvojio 20. bod i nalazi se na 11. mestu.

Neverovatna utakmica je viđena u Humskoj.

Gosti su poveli u 7. minutu golom Gluščevića. Kontra gostiju je išla po levoj strani, Viždi je ubacio u sredinu, a tamo se najbolje snašao napadač tima iz Kragujevca.

Samo devet minuta kasnije novi šok za Partizan. Odličan centaršut sa desne strane Svetozar Marković nije ispratio ali jeste Činedu kome nije bilo teško da glavom pošalje loptu u mrežu.

Partizan je u finišu prvog poluvremena stigao do izjednačenja. Saldanja je u 39. minutu postigao svoj 13. pogodak posle asistencije Kalulua. Samo pet minuta kasnije u strelce se prelepim pogotkom upisao Natho. Izveo je u 44. minutu slobodan udarac sa oko 17 metara i skinuo paučinu.

Crno-belima je u 61. minutu poništen gol Saldanje zbog ofsajda, a gosti su ponovo poveli u 74. minutu posle katastrofalne greške Siniše Saničanina. Vidakov se snašao između trojice defanzivaca Partizana i poslao loptu u mrežu.

Ipak, gosti nisu pobedili jer je Belić u 87. minutu postigao gol za 3:3. Saldanja mu je petom ostavio loptu, a ovaj je poslao u mrežu.

PARTIZAN – RADNIČKI 1923 3:3 (2:2)