MIJATOVIĆ JOŠ JEDNOM SPAŠAVA ZVEZDU! Crveno-beli vode protiv Mladosti na pogon „klinaca“

Sva dešavanja sa meča Crvena zvezda – Mladost pratite u blogu portala „Republika“ iz minuta u minut.

CRVENA ZVEZDA – MLADOST 3:1

STADION: „Rajko Mitić“. SUDIJA: Lazar Lukić (Beograd).

CRVENA ZVEZDA:  Glazer – Mitrović, Spajić Dragović, Nikolić – Mijailović, Hvan – Bukari, Katai, Lučić – Olajinka.

MLADOST: Stamenković – Ćirković, Dognimani, Leković, Milošević, Mirić, Udovičić, Varjačić, Veličković, Žunić – Sremčević.

TOK MEČA:

90. minut – Igraće se tri minuta nadoknade vremena.

89. minut – Gol za Crvenu zvezdu! Hvang je silovitim udarcem nakon asistencije Mijatovića potvrdio pitanje pobednika.

86. minut – Endiaje je na terenu umesto Lučića.

80. minut – Dvostruku izmenu napravio je Tomislav Sivić. Iz igre su izašli Varjačić i Mirić, a na terenu su Divac i Ćirić.

78. minut – Silue je drugi igrač koji je danas „požuteo“.

78. minut – Kao da smo urekli golmana Mladosti koji je sada užasno reagovao i ispustio loptu ispred svog gola, a Knežević je uspeo da je dokači i skrene ka golu, međutim, skoro sa gol linije je Milošević uspeo da skloni loptu.

76. minut – Kakva odbrana Stamenkovića! Kanga je preuzeo odgovornost za centaršuteve, te poslao loptu iz kornera na koju je natrčao Olajinka, ali je golman Lučanaca sjajno zaustavio taj pokušaj.

72. minut – Druga izmena u timu Tomislava Sivića. Radivojević je na terenu umesto Žunića. Takođe je Katai otišao na klupu, a zamenio ga je Kanga.

68. minut – Gol za crveno-bele postiže Jovan Mijatović! Sjajno je reagovao na ivici šesnaesterca, te „poklopio“ loptu i izvanredno je poslao u donji desni ugao protivničkog gola.

64. minut – Bakljada na severu.

61. minut – Prva izmena u redovima Mladosti. Veličković je napustio igru, a unutra je Donald.

61. minut – Knežević se ubacio neprimetno i šutirao glavom, ali preko gola.

59. minut. – Ponovo se Lučić našao u centru pažnje, ovog puta u ulozi asistenta, ali Olajinka nije iskoristio njegovo dodavanje i iz izgledne pozicije šutirao slabo.

58. minut – Prilika za domaći tim. Lučić je izbacio nekoliko protivničkih igrača driblingom, te šutirao sa distance, međutim, neprecizno.

54. minut – Mogla je to biti izvanredna prilika za crveno-bele da je Mijatović zahvatio loptu samo malo bolje.

51. minut – Jasna je namera crveno-belih da od starta pritisnu defanzivnu liniju Mladosti, ali za sada je samo Spajić uputio mlak udarac ka Stamenkoviću.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme!

46. minut – Nikola Knežević, Jovan Mijatović i Kosta Nedeljković su na terenu. Van igre su Srđan Mijailović, Stefan Mitrović i Osman Bukari.

45. minut –  Igraće se tri minuta nadoknade.

45. minut – Mnogo prostora imala je Zvezda da krene u kontranapad, ali Katai nije uspeo da pošalje pravovremen pas za Bukarija.

44. minut – Nije dobro izveo Katai taj slobodan udarac, te je lopta od Hvanga otišla u gol-aut.

43. minut – Nekoliko fenomenalnih poteza Olajinke je nateralo defanzivca Mladosti da ga faulira. Prilika za Zvezdu iz slobodnog udarca.

42. minut – Gosti izvanredno blokiraju svaki prilaz ka svom golu. Korner za Zvezdu.

40. minut – Užasan finiš Olajinke na dodavanje Lučića.

38. minut – Katai je poslao loptu u aut nakon nesporazuma sa Hvangom.

36. minut – Spajić, koji je izvukao deblji kraj, i Sremčević su ostali na zemlji nakon sudara i lekarska ekipa je na terenu.

34. minut. – Lučić je ostao na zemlji u šesnaestercu Lučanaca, ali nema govora o penalu kaže Lukić.

33. minut – Prva javna opomena na meču. Dobio ju je Aleksandar Dragović zbog neopreznog starta.

33. minut – Bukari je karakteristično šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla van okvira gola.

32. minut – Mladost traži priliku da iz kontra napada ugrozi gol domaćih, ali za sada posle gola ne uspeva.

30. minut – Silovit udarac Osmana Bukarija sa ivice šesnaesterca. Lopta je „lelujala“ u vazduhu, ali ju je Stamenković nekako odbio u korner.

29. minut. – Prekršaj Sremčevića u toku napada nad Spajićem.

27. minut – Velika prilika za Crvenu zvezdu je propuštena. Bukari se nakon duplog pasa sa Hvangom našao u prilici, međutim nije adekvatno završio lepu akciju.

25. minut – Igra je prekinuta, pošto je Mirić na zemlji. Dobio je udarac u zglob.

24. minut – Bukari je dobio opomenu zbog prigovora. Još jedan ovakav ispad i sledi mu žuti karton.

22. minut – Sremčević je oboren. Još jedan slobodan udarac u korist Mladosti.

20. minut – Lučić je centrirao, lopta je završila kod Mitrovića koji je šutirao, međutim, bio je to lak posao za čuvara mreže Mladosti.

18. minut – Spajić je prekršajem zaustavio akciju gostiju.

17. minut – Hvang je dobro reagovao i preoteo loptu „plavima“. Kasnije je usledio još jedan pokušaj Olajinke koji je završio iznad gola gostiju.

15. minut – Prva prilika za Zvezdu nakon gola – Mijailović je centrirao, a Olajinkin pokušaj glavom je uspeo da zaustavi Stamenković.

14. minut – Mitrović je igrao rukom. Slobodan udarac za Mladost.

10. minut – Rezultat je 1:1! Uroš Sremčević je poravnao rezultat posle svega tri minuta vođstva crveno-belih. Udovičić je centrirao, a momak rođen 2006. godine odličnim trzajem glave matirao Glazera.

7. minut – 1:0 za Crvenu zvezdu! Aleksandar Katai je pogodio sa bele tačke, ovo je njegov drugi pogodak u roku od četiri dana.

6. minut – Penal za Crvenu zvezdu! Varjačić je neoprezno igrao rukom u svom šesnaestercu.

5. minut – Ređaju se šanse na meču. Varjačić je ostavio loptu za Veličkovića „na tacni“, ali je ovaj nije dobro zahvatio.

4. minut – Prva velika prilika na meču za Crvenu zvezdu. Hvang nije uspeo da najbolje reaguje ispred Stamenkovića.

3. minut – Mladost je prva pripretila na meču preko Veličkovića, ali je Glazer intervenisao.

1. minut – Meč je počeo!