PARTIZAN TOTALNO DEKLASIRAO FMP U ŽELEZNIKU: Crno-beli RAZBUCALI Pantere u paramparčad!

Košarkaši Partizana ubedljivo su slavili nad FMP sa 105:61 u okviru 10. kola ABA lige.

Od prvog do poslednjeg minuta na parketu u Železniku postojala je samo jedna ekipa – Partizan. Iako su mnogi pre ovog duela očekivali da će Panteri na svom terenu bar malo namučiti crno-bele, domaćin je od samog starta bio u potpunoj šuterskoj agoniji.

Ni jednog trenutka nisu uspeli da pariraju timu Željka Obradovića koji je u jednom trenutku imao +52 (45:97).

FMP – PARTIZAN

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

40. minut – Vukčević upisuje 16-ti poen – 58:103, Pavićević isto pogađa 61:103, a onda Tristan stavlja i tačku na ovaj meč 61:103

39. minut – Pitanje pobednika je rešeno još u prvoj deonici, sada ostaje da se vidi kojim će rezultatom biti završen meč! Partizan je stigao do stotke – 54:100

38. minut – Luk pogađa trojku 48:97, pa Pavićević zakucava 50:97

37. minut – Koprivica opet na liniji za slobodna bacanja 45:94, a onda pogađa i Avramović uz faul 45:97

36. minut – Partizan na +45! 43:88

35. minut – Votson se razigrao, došao do svog osmog poena 43:86

34. minut – Balša Koprivica 39:84, lična za Matović i Balša je na liniji za slobodna bacanja koje ne koristi, a do lopte dolazi Naneli 41:86

33.minut – Popravljaju se Panteri, pala je još jedna trojka – Stepanović 39:82

32. minut – Votson postiže nove poene 35:82

Treća četvrtina:

30. minut – Ponitka 33:79

29. minut – FMP konačno postiže poene 33:77

28. minut – Avramović ne pogađa za tri, ali Pavićev pravi faul – pogađa oba slobodna bacanja 28:74

27. minut – Gosti nastavljaju da pogađaju, FMP kao da ne postoji na terenu 28:71

26. minut – Partizan ima +43! 68:25

25. minut – Smajlagić promašuje za tri, ali Panter dolazi do lopte i pogađa 25:66

24. minut – Partizan je u svim segmentima igre nadmoćiji protivnik – sa linije za slobodna bacanja precizan je Panter 24:62

23. minut – Nastavlja se domcinacija crno-belih 24:60

22. minut – Votson izblokirao Kabokla, crno-beli lako postižu poene 21:55

21. minut – Prve poene u drugom delu igre postiže FMP – Votson 21:53

Druga četvrtina:

20. minut – Tim iz Železnika u totalnom nokdaunu 16:51 – ali, pala je i prva trojka FMP, Simović! 19:51

18. minut – Partizan je na +31, Naneli zakucava 16:49 i uvećava razliku

17. minut – Beson prekida „post“ Pantera 14:42, Avramović postiže prve poene 16:45

16. minut – Koprivica opet pogađa sa linije penala 12:42

15. minut – Balša Koprivica pogađa oba slobodna bacanja, sa druge strane FMP ne može ništa da pogodi 12:40

14. minut – Vukčević u sjajnoj seriji uz pogođenu trojku 12:36

12. minut . Potpuna dominacija Partizana 10:32

11. minut – Sjajna asistencija Avramovića i zakucavanje Vukčevića 10:25

Prva četvrtina:

10. minut – Naneli pogađa trojku za kraj prve četvrtine 10:23

9. minut – Beson konačno prekida lošu seriju domaćina. Siguran sa penala 6:18

8. minut – Zakucavanje Kabokla, 4:16. Partizan u seriji 16:0

7. minut – Panter posle prodora lako poentira 4:12

6. minut – Ponjitka polovičan sa penala 4:10

5. minut – Partizan u seriji nakon lošeg starta 4:7

2. minut – Pavićević sjajno zakucava, dobar start domaćina. Panter postiže prve poene za Partizan4:2

1. minut – Utakmica je počela