EFES – PARTIZAN: Crno-beli gube lopte i imaju zaostatak na poluvremenu

EFES – PARTIZAN 50:45 (22:22, 28:23)

TOK MEČA

2. ČETVRTINA

Partizan je izgubio čak osam lopti, duplo više u odnosu na Efes, i tu je glavna razlika.

19. minut – Doužer pogađa svoju drugu trojku – 44:39. Sedma trojka crno-belih. Tajm-aut za Efes. Larkin je fauliran, pogodio je oba bacanja – 46:39. Smailagić smanjuje – 46:41. Tompson postiže trojku – 49:41.

18. minut – Tomspon svojim osmim poenom donosi svom timu prvo dvocifreno vođstvo – 44:34. Kaminski je fauliran pri šutu. Pogodio je samo prvo – 44:35. Kaboklo je fauliran posle ofanzivnog skoka. Promašio je prvo, pogodio drugo – 44:36.

17. minut – Ponjitka pogađa za tri poena, šesta za crno-bele – 40:34. Tompson pogađa za dva – 42:34. Puno izgubljenih poeni Partizana, čak osam.

16. minut – Kaminski postiže svoj 12. poen – 38:31. Vilis sa penala vraća na plus devet – 40:31.

15. minut – Kontra Efesa, Džons zakucava – 34:27. Naneli posle ofanzivnog skoka smanjuje na 34:29. Peti ofanzivni skok Partizana. Klajburn je fauliran za slobodna bacanja. Pogodio je oba – 36:39. Greška Anđušića, Tompson zakucava u kontri – 38:29. Najveće vođstvo domaće ekipe, tajm-aut za Obradovića.

14. minut – Larkin pogađa još jednu trojku – 32:27.

13. minut – Larkin postiže trojku – 29:27. Prvi tajm-aut u meču za Obradovića.

12. minut – Kaminski postiže svoj deseti poen – 24:24. Anđušić u tranziciji pogađa trojku, 5/8 imaju crno-beli – 24:27. Džons pogađa – 26:27.

11. minut – Osmani sa linije bacanja donosi Efesu prednost – 24:22.

Neverovatan detalj na startu druge četvrtine, Partizan je bio u prvom napadu, a neko je ugasio svetla u hali „Sinan Erdem“. Srećom, kratko je trajala pauza.

1. ČETVRTINA

10. minut – Klajburn pogađa jedno od dva – 22:20. Ledej posle ofanzivnog skoka pogađa uz zvuk sirene – 22:22.

9. minut – Kaboklo pogađa za dva – 16:18. Larkin pogađa za dva – 18:18. Vilis postiže trojku za prvo vođstvo Efesa – 21:18. Naneli je fauliran pri šutu, smanjuje na 21:20.

8. minut – Džons donosi izjednačenje Efesu – 16:16. Džons dobija tehničku jer je gestikulirao ka sudijama. Naneli je promašio slobodno bacanje.

7. minut – Boboa pogađa trojku – 14:16.

6. minut – Kaboklo zakucava – 8:13. Vilis postiže prvu trojku za Efes – 11:13. Kaminski pogađa još jednu trojku, četvrtu za crno-bele – 11:16.

5. minut – Doužer pogađa treću trojku za crno-bele – 6:11. Žižić smanjuje na 8:11.

4. minut – Još jedan ofanzivni skok crno-belih, a Kaminski postiže prvu dvojku za goste – 4:8. Boboa smanjuje na 6:8.

3. minut – Tompson pogađa prve poene –4:6.

2. minut – Kaboklo posle ofanzivnog skoka pogađa trojku – 0:6. Vilis postiže prve poene za domaći tim – 2:6.

1. minut – Kaminski trojkom otvara utakmicu – 0:3.