UŽIVO! PARTIZAN – ALBA: Probudila se Arena, bude se i crno-beli! Trojkama napravili razliku

PARTIZAN – ALBA

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Olinde postiže trojku – 84:74. Tajm-aut za Obradovića, a do kraja je ostalo 58 sekundi.

39. minut – Avramović trojkom verovatno stavlja tačku na ovu utakmicu – 84:69. Njegova prva trojka iz pet pokušaja. Vecel pogađa za dva – 84:71.

38. minut – Timan smanjuje sa linije bacanja – 79:69. Kaminski je fauliran u prodoru. Pogodio je oba bacanja – 81:69.

37. minut – Timan pogađa trojku – 76:68. Anšušić vraća trojku – 79:68. Njegova četvrta trojka.

35. minut – Tomas sa penala smanjuje na 74:63. Anđušić za dva pecizan – 76:63. Timan smanjuje sa linije bacanja – 76:65.

34. minut – Kaboklo postiže svoj četvrti poen – 72:61. Naneli pogađa na pas Doužera – 74:61.

33. minut – Šnajder je precizan sa linije penala – 70:61.

32. minut – Timan još jednom precizan za dva – 67:59. Ledej pogađa trojku – 70:59. Njegova druga trojka.

31. minut – Avramović ide do kraja i postiže 17. poen – 67:55. Timan smanjuje na 67:57.

3. ČETVRTINA

30. minut – Anđušić 10 sekudi pre isteka pogađa trojku – 65:52. Šnajder je pogodio trojku, ali sudije ne priznaju trojku. Ipak će gledati snimak. Priznale su koš Šnajdera – 65:55.

29. minut – Šnajder je fauliran u šutu. Pogodio je samo prvo slobodno bacanje – 59:52. Doužer pogađa za tri poena – 62:52. Crno-beli prvi put imaju dvocifrenu prednost.

28. minut – Ledej je fauliran, pogodio je oba bacanja – 56:51. Ledej iz ugla postiže trojku –59:51.

Prekid meča, trener gostiju je tražio čelendž, ali nikome nije jasno šta se desilo. Sudije su dugo gledale snimak i nisu našle ništa sporno.

Dobro po Partizan je to što se Arena probudila. Mlaka atmosfera se usijala, igrači imaju onaj prepoznatljivi vetar u leđa sa tribina.

27. minut – Plaćida vraća trojku – 52:51. Avramović je precizan za dva – 54:51.

26. minut – Anđušić postiže trojku – 52:48.

25. minut – Partizan je postigao samo dva poena u prvih pet minuta treće četvrtine. Avramović je fauliran u prodoru, pa će na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je oba za novo vođstvo Partizana – 47:46. Rezultatska klackalica, Braun pogađa oba bacanja – 47:48. Anđušić precizan za dva – 49:48.

24. minut – Timan vraća Albi prednost – 45:46.

22. minut – Samar posle ofanzivnog skoka pogađa za 45:44. Nastavlja se dominacija gostujuće ekipe u skoku.

21. minut – Ledej dvojkom otvara drugo poluvreme – 45:40. Vecel smanjuje na 45:42.

Partizan je, po običaju, nadskakan od rivala. Crno-beli su prvo poluvreme završili sa samo devet skokova, od toga imaju samo jedan u fazi napada. Alba ima duplo više skokova, šest u napadu.

Međutim, gosti su mnogo više grešili u vođenju lopte. Imaju 11 izgubljenih lopti, Partizan šest manje, a ima i četiri osvojene lopte.

Partizan je dobar u šutu za dva poena – 11/14 (78.6 odsto), dok za tri šutira skromnih 28.6 odsto – 4/14.

Alba je za dva poena šutirala 60 odsto (9/15), a za tri 33 odsto (5/15).

2. ČETVRTINA

20. minut – Naneli je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba – 41:38. Timan smanjuje na 41:40. Trifunović je fauliran 5.2 sekunde pre isteka vremena, pa će na liniju penala. Pogodio je oba – 43:40 na kraju prvog poluvremena.

19. minut – Olinde smanjuje na 39:36. Još jedan ofanzivni skok Albe i poeni Timana – 39:38.

18. minut – Trojka Nanelija – 37:31, crno-beli su ponovo na najvećih šest poena razlike. Braun vraća trojku – 37:34. Ponjitka upisuje svoje prve poene – 39:34.

17. minut – Karakterističan koš Ledeja jednom rukom – 34:28. Timan je fauliran, priznaju se poeni – 34:30. Precizan je za 34:31.

16. minut – Avramović je fauliran pri šutu. Pogodio je oba, njegovih 11 poena – 32:28.

15. minut – Prve poene Doužer beleži sa linije slobodnih bacanja – 30:26

14. minut – Kaboklo zakucava, njegovi prvi poeni na utakmici – 28:26.

13. minut – Avramović je u ritmu, pogađa za dva pod faulom – 25:23. Pogodio je i dodatno, njegovih devet poena – 26:23. Šnajder pogađa još jednu trojku – 26:26.

12. minut – Šnajder vraća trojku – 21:23. Avramović se razigrao – 23:23.

11. minut – Anđušić pogađa trojku – 21:20.

Neverovatno deluje podatak da je Partizan u prvoj četvrtini imao samo tri skoka, sva tri pod svojim košem. Alba je imala 11 skokova, od toga četiri pod košem Partizana

1. ČETVRTINA

10. minut – Avramović zakucava – 18:20.

9. minut – Vecel je fauliran pri šutu. Precizan je oba puta – 14:20. Avramović prekida nalet gostiju – 16:20.

8. minut – Kumađe sa linije penala diže prednost Albe na 14:18. Serija Albe 10:2.

7. minut – Ledej posle tajm-auta donosi izjednačenje – 14:14. Kumađe je ponovo precizan za novo vođstvo Albe – 14:16.

6. minut – Braun smanjuje trojkom – 12:11. Još jedna trojka Albe, dve u nizu, ovog puta je Olinde precizan za vođstvo gostujuće ekipe – 12:14.

5. minut – Timan smanjuje na 9:8. Naneli postiže prvu svoju trojku – 12:8.

4. minut – Razigrani Kaminski na početku, njegov sedmi poen. Prva trojka na meču – 9:6.

3. minut – Novi poeni Kaminskog – 6:2. Kumađe smanjuje na 6:4. Kumađe posle prvog ofanzivnog skoka za 6:6.

2. minut – Kaminski upisuje prve poene – 4:0. Olinde pogađa prve poene za Albu – 4:2.

1. minut – Naneli prvi postiže poene – 2:0.

Partizan će u ovom meču biti veoma oslabljen. Pre početak meča je stigla informacija da Željko Obradović neće moći da računa na Alena Smailagića i Balšu Koprivicu.

Hala: Arena

Sudije: Emilio Perez, Jakub Zamojski, Maksim Buber

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Drezgić, Avramović, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

ALBA: Braun, Proćida, Vecel, Dilou, Matišek, Šnajder, Tomas, Nikić, Samar, Olinde, Kumađe, Tieman. Trener: Izrael Gonzales

Košarkaši Partizana od 20.45 časova u beogradskoj Areni dočekuju Albu u utakmici 9. kola Evrolige.

Crno-beli su trenutno na 12. mestu sa učinkom 3-5, dok je klub iz Berlina na 18. mestu sa samo jednom pobedom.

Obe ekipe su u nedelji sa duplim kolom ostvarile poraze. Partizan je poražen u Minhenu od Bajerna, dok je Alba u derbiju začelja izgubila na svom terenu od Asvela.

Trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović kaže:

„Naspavali smo se par sati, seli u avion i došli ovde na trening, jedini koji je mogući. Analiza prethodne utakmice i priprema za ono što nas čeka sutra. Ozbiljna utakmica bez obzira na to što je Alba na poziciji na kojoj je trenutno na tabeli. Mnoge utakmice su izgubili u završnici. Imaju kvalitet, igraju specifičnu košarku, isti im je trener kao prošle godine. Imali smo to iskustvo iz prve utakmice prošle sezone kada smo odigrali mnogo slabo, a ovde u Beogradu mnogo bolje. Nadam se da ćemo odigrati utakmicu svih 40 minuta dobro, jer to je neophodno“, istakao je Obradović.

Centar Bruno Kaboklo je uoči meča rekao:

„Nismo imali puno vremena da se odmorimo ili pripremimo, ali želimo da pružimo najbolje od sebe i budemo spremni da se borimo za svaku utakmicu. Imao sam juče neke greške u igri, pogledali smo danas video, iz treninga u trening sve više razumem svoju ulogu u timu i trudim se da to pružim“, rekao je Kaboklo.