TRIJUMF U SENCI VELIKOG INCIDENTA: Fudbaleri Novog Pazara pobedili Vojvodinu

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su na svom terenu Vojvodinu sa 3:1, u utakmici 11. kola Super lige Srbije.

Utakmicu je obeležio incident u 10. minutu, kada su domaći navijači na teren ubacili pirotehnička sredstva, od kojih su dva eksplodirala pored kapitena Novog Pazara, golmana Nikole Mirkovića i štopera Abdulaja Sisea.

Fudbalerima Novog Pazara ukazana je pomoć, a glavni arbitar Srđan Jovanović je povukao ekipe sa terena dok se ne isprazni severna tribina Gradskog stadiona.

Meč je nastavljen nakon više od 50 minuta.

Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu, domaćin je poveo golom Rafaela Flora u 56. minutu, a prednost Novog Pazar duplirao je Nikola Karaklajić 20 minuta kasnije.

Gosti su smanjili u 82. minutu pogotkom Alekse Vukanovića, a konačan rezultat postavio je Adetunđi Adešina tri minuta kasnije.

Na tribinama se okupilo oko 5.500 gledalaca, među kojima je bilo i stotinak pristalica Vojvodine.

Nakon nekompletnog kola, Novi Pazar je napredovao do devete pozicije sa 13 bodova, odmah iza Novosađana koji imaju bod više.

Posle ovog kola sledi pauza u šampionatu zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine. Posle pauze, Novi Pazar će ugostiti Čukarički, dok će Vojvodina biti domaćin Radniku.