POMRAČENJE U MANČESTERU: Vulvsi šampiona bacili na kolena, Kristal Palas ukrotio „crvene đavole“

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su na svom terenu Mančester siti sa 2:1, u meču sedmog kola engleske Premijer lige.Strelci za Vulverhempton bili su Ruben Diaš autogol u 13. i Hvang Hi-Čan u 66. minutu.

Gol za Siti postigao je Hulio Alvares u 58. minutu.

Siti je prvi na tabeli sa 18 bodova, jednim više od drugoplasiranog Arsenala. Vulverhempton je na 13. poziciji sa sedam poena.

U sledećem kolu, Vulverhempton će dočekati Aston Vilu, dok će Siti gostovati Arsenalu.

U istim terminu, Kristal Palas je u gostima pobedio Mančester junajted sa 1:0, golom Joakima Andersena u 25. minutu.

Kristal Palas je deveti sa 11 bodova, a Junajted je na 10. mestu sa dva boda manje.

U narednom kolu, Kristal Palas će dočekati Notingem Forest, dok će Junajted ugostiti Brentford.

Pobedu u gostima upisao je i Arsenal, savladavši Bornmut sa 4:0, golovima Bukaja Sake u 17, Martina Edegora iz penala u 44. i Kaia Harveca iz penala u 53. i Bena Vajta u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Bornmut je na 18. poziciji na tabeli sa tri osvojena boda.

U narednom kolu Bornmut će gostovati Evertonu.

Njukasl je na svom terenu pobedio Barnli sa 2:0. Strelci za Njukasl bili su Miguel Almiron u 14. i Aleksandar Isak iz penala u 76. minutu.

Njukasl je na osmom mestu sa 12 bodova, a Barnli je na 19. poziciji sa jednim poenom.

U ostali mečevima, Vest Hem je kao domaćin pobedio Šefild junajted sa 2:0, dok je Luton u gostima pobedio Everton sa 2:1.