UŽIVO, SRBIJA – KINA: Orlovi se baš opustili, ali i dalje imaju dvocifrenu prednost!

UŽIVO: Srbija – Kina

Kraj treće četvrtine – 65:51. Odbrana je daleko slabija nego u prvom delu, ali čini se da naš tim ne forsira previše na ovom meču. Petrušev je dobar u šutu za tri, Bogdanović dominira…

29. minut, 60:45 – Bogdanović fauliran pri šutu za tri poena, ponovo prednost „orlova“ raste.

28. minut, 55:43 – Razlika je konstanto između 8 i 12 poena u korist našeg tima. Čini se da s pola gasa igramo.

26. minut, 50:37 – Posle tajm auta Pešića naš tim je zaigrao mnogo bolje i ponovo je dvocifrna razlika.

23. minut, 46:37 – Kinezi su agesivnije ušli u drugi deo meča. Malo igraju čvršću odbranu. Srbija je opušteno počela drugo poluvreme.

Poluvreme 43:28. Odlična Srbija i izuzetno skromna selekcija Kine. Izabranici Aleksandra Đorđevića nisu dostojan rival našoj reprezentacji. Milutinov dominira pod koševima, a Marinković i Bogdanović u spoljnoj liniji.

19. minut – 40:23, Ponovo kapiten pogađa šut za tri poena i raste prednost našeg tima.

17. minut – 37:23, Bogdanović je trojkom doneo Srbiji najubedljivijih „plus 14“.

15. minut – 32:21, Dosta slabije odbrane u drugom kvartalu, pre svega našeg tima, pa tako domaći lakše dolaze do poena. Razlika je i dalje dvocifrena.

12. minut – 29:17, Nešto slabija igra na obe strane, dosta izgubljenih lopti. Dobrić je postigao četiri poena za „orlove“.

Kraj prve četvrtine 23:12. Dobra igra Srbije i već imamo dvocifrenu prednost.

9. minut – 17:12, Domaći su se probudili i postigli šest vezanih poena.

8. minut – 13:4, Posle sedam minuta i 16 sekundi Kina je postigla prvi koš iz igre.

8. minut – 13:2, Nikola Jović potiže prve poena, posle dva i po minuta bez poena na obe strane.

6. minut, Kinezi koš ne mogu da nam daju iz igre. Šest minuta bez poena…

4. minut – 11:2, Ovacije sa trbina posle dva poena domaćina sa linije slobodnih bacanja.

3. minut – 11:0, Marinković koš i faul, a zatim i Milutinov. Ubedljiv početak za našu reprezentaciju koji kruniše Avramović sa nova dva poena. Đorđević već mora da traži taj-aut.

1. minut – 4:0, Milutinov i Avramović otvaraju meč sa poenima za Srbiju.

Počeo je meč u Šenženu.

Srbiju u danas od 13.30 časova očekuje duel sa selekcijom Kine na „Kupu solidarnosti“ u Šenženu.

Selekciju Kine predvodi Aleksandar Đorđević, bivši selektor „orlova“. Kinezi su ujedno rival našeg tima i u grupi na Mundobasketu na Filipinima.

Dan kasnije od 14.00 časova po našem vremenu Orlovi će odmeriti snage sa Brazilom i to će biti poslednja provera pred Mundobasket.

Selektor Pešić je u Kinu poveo 13 košarkaša: Bogdana Bogdanovića, Stefana Jovića, Nikolu Jovića, Marka Gudurića, Nikolu Milutinova, Dušana Ristića, Borišu Simanića, Aleksu Radanova, Ognjena Dobrića, Aleksu Avramovića, Vanju Marinkovića, Dejana Davidovca i Filipa Petruševa.