NOVAK UKROTIO ZVEREVA ZA FINALE SINSINATIJA: Đoković srušio žilavog Nemca – sledi okršaj sa Alkarazom i prilika za osvetu (VIDEO)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Sinsinatiju.

Drugi reket sveta bio je bolji od Nemca Aleksandra Zvereva sa 7:6 (7:5), 7:5 u meču koji je trajao nešto više od dva sata.

Nije Nole pronalazio rešenje za agresivan servis Zvereva koji je u 10. gemu prvog seta počeo da greši i srpskom teniseru omogućio čak tri set lopte. Đoković nije uspeo da iskoristi ni jednu, pa je set ušao u taj-brejk u kojem se naš teniser bolje snašao.

Na startu drugog seta Novak oduzima servis protivniku, a u nastavku meča Zverev je sve vreme tražio šansu da se vrati u igru. To mu uspeva u 10. gemu kada poravnava rezulatat (5:5), ali već u sledećem gemu Novak stvari postavlja na svoje mesto i obezbeđuje finale Sinsinatija u kojem će imati priliku da se „osveti“ Alkarazu za poraz u finalu Vimbldona.