ŽENSKA FUDBALSKA REPREZENTACIJA ENGLESKE U POLUFINALU SP! Kolumbija pružila snažan otpor, ali više od toga nije mogla!

Ženska fudbalska reprezentacija Engleskeplasirala se danas u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je u četvrtfinalu u Sidneju pobedila Kolumbiju sa 2:1.

Na Olimpijskom stadionu pred gotovo 76.000 gledalaca, Kolumbija je povela u 44. minutu golom Lejsi Santos.

Aktuelni evropski šampion Engleska izjednačila je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Loren Kemp, koja je iskoristila nesigurnost odbrane i golmana Kataline Peres.

Pobedonosni gol postigla je Alesija Ruso u 63. minutu.

Engleska će u polufinalu u utorak igrati protiv jednog od domaćina takmičenja Australije, koja je ranije danas posle jedanaesteraca pobedila Francusku sa 7:6.

U drugom polufinalu u sredu igraće Španija i Švedska.