KRASO PONOVO U METU: Novosađanima se smeši KATASTROFA na Marakani!

Dobrodošli na blog uživo portala Republika na kome možete pratiti dešavanja sa stadiona „Rajko Mitić“. U okviru 1. kola Mozzart Bet Superlige Srbije Crvena zvezda dočekuje ekipu Vojvodine.

Crvena zvezda – Vojvodina 3:0 (2:0) /Kraso p. 12, 53, Milosavljević ag. 45/

2. poluvreme

59. minut – Fenomenalna odbrana Carevića, Lučić je mogao da povisi na 4:0, ali ništa od toga.

51. minut – GOOOOL! Kraso se po drugi put upisao u listu strelaca – 3:0!

Akciju je incicirao Ivanić, Kangva je izbegao ofsajd zamku po desnoj strani, uposlio u kaznenom prostoru Krasoa, a ovaj ležerno pogodio mrežu Novosađana.

50. minut – Pokušaj Zukića, samo korner za Vojvodinu.

46. minut – Drugo poluvreme počelo je velikom šansom za Vošu, Bukinac nije uspeo da sprovede loptu u mrežu, Glazer se istakao sjajnom odbranom.

45. minut – GOOOL! Autogolom Milosavljevića domaćin je duplirao prednost u finišu prvog poluvremena. Loša reakcija asa Voše, koji je poslao loptu u Carevićevu mrežu.

43. minut – Ivanović je pokušao sa distance, laka intervencija Glazera.

40. minut – Neprecizan pokušaj Nigerijca, odmah posle javne opomene.

39. minut – „Požuteo“ je i Olajinka.

33. minut – Novi prodor agilnog Bukarija, ali je šutirao pravo u čuvara mreže gostujućeg sastava.

31. minut – Bukarijev udarac odbranio je Carević, potom je lucidno probao Ivanić, bez promene rezultata.

23. minut – Vojvodina je ostala sa desetoricom, Busnić je ponovo oborio Olajinku, pa je isključen zbog drugog žutog kartona.

20. minut – Novi pokušaj domaćina, Bukari je loše zahvatio loptu, beogradski crveno-beli i dalje imaju minimalnu prednost.

12. minut – GOOOL! Kraso je dao prvi pogodak za Zvezdu u novoj sezoni, i to iz penala. Busnić je faulirao Olajinku, mnogi nisu ni videli taj kontakt, ali Živković jeste – 1:0!

6. minut – Degenek je povredio nos, a Ivanović je zaradio žuti karton.

3. minut – Prvu šansu na meču propustio je Bukari, uposlio ga je Kraso, ali je brzonogi fudbaler šutirao pored gola.

1. minut – Glavni sudija Aleksandar Živković dao je znak za početak utakmice.

18:50 – Poznati su sastavi za večerašnji duel.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Glazer – Degenek, Dragović, Mijailović – Bukari, Kangva, Stamenić, Ivanić, Mitrović – Olajinka, Kraso.

Vojvodina: Carević, Bjeković, Crnomarković, Jeličić, Busnić, Bukinac, Ivanović, Miletić, Milosavljević, Nikolić, Vukić.

Zvezda kreće u pohod na osvajanje sedme vezane titule prvaka Srbije, a već na startu imaće neugodnog rivala, koji je na startu proleća uspeo da ostane neporažen na našem najvećem stadionu. Sudar beogradskih i novosadskih crveno-belih predstavlja jedan od dva derbija prve runde, a prvi je završen remijem u subotu uveče u Bačkoj Topoli – 3:3.

Aktuelni prvak imao je sjajnu uvertiru za početak šampionata, pošto je „petardirao“ Fiorentinu sa 5:0, dok je „stara dama“ doživela poraz od APOEL-a na Kipru sa 2:1.

Izraelski stručnjak Barak Bahar večeras će debitovati na klupi Zvezde, bar što se tiče zvaničnih mečeva, a očekuje se da delije ispune tribine stadiona „Rajko Mitić“ i daju vetar u leđa svojim miljenicima, koji se pripremaju za nastup u grupnoj fazi Lige šampiona.

Tok duela sa Marakane, čiji početak je zakazan za 20 časova, možete pratiti uživo na našem portalu.