NIŠTA OD MEDALJE! Poraz Srbije u borbi za bronzu: Moćni Španci srušili snove Delfinima!

SRBIJA – ŠPANIJA 6:9 (3:3, 3:2, 2:0, 1:1)

U borbi za treće mesto podmlađeni tim selektora Uroša Stevanovića poražen je od favorizovane Španije rezultatom 9:6.

Nažalost, ni posle šest godina Srbija nije uspela da se vrati sa Svetskog prvenstva sa odličjem oko vrata. Baš kao i u polufinalu protiv Grčke, napad je i u borbi za bronzu protiv Španije potpuno zakazao. Ponovo smo imali očajnu realizaciju igrača više i to nas je skupo koštalo.

Srbija je sjajno parirala Španiji u prvom poluvremenu. Naš tim je poveo na startu meča, ali rival je brzo stigao do prekoreta. Srbija je držala priključak i posle prve deonice bilo je nerešeno.

Žestoka borba vodila se i u drugom periodu igre. U samom finišu druge deonice naš tim je imao priliku da na poluvreme ode sa minimalnom prednošću, ali Rašović nije iskoristio šansu. U poslednjim momentima druge deonice dosuđen je peterac za Španiju koja na kratak odmor odlazi sa prednošću.

U nastavku igra našeg tima se potpuno raspala. Promašaji su se ređali kao na traci, nismo uspevali da iskoristimo igrača više i iskusna Španija je to iskoristila da se odlepi i na kraju zasluženo dođe do trijumfa.