Novak Đoković je vlasnik još jednog teniskog rekorda! Dominacija Srbina kakva se ne pamti

Još jedan dokaz fenomenalne igre Novaka Đokovića ove godine dolazi nam nakon još jednog fantastičnog podatka – ovo je čak 13. vezani taj-brejk koji je srpski teniser osvojio uzastopno na grend slemovima!

Novak Đoković nastavlja pohod ka novoj istorijskoj tituli na Vimbldonu! Srpski tenisere u osmini finala snage odmerava sa Poljakom Hubertom Hurkačom.

U prvom setu duela sa poljskim teniserom Srbin je ponovo došao do pozicije da se pobednik istog odlučuje u taj-brejku.

Napeto je bilo u taj-brejku. Igralo se po principu „poen za poen“, a Hurkač je i dalje sjajno servirao. Hurkač je poveo posle promene strana. Vezao je poljski teniser dva as servisa i tako obezbedio sebi tri set lopte. Prvu nije iskoristio, a ni drugu, a potom ni treću.

Uspeo je Novak da izjednači (6:6), pa gledamo igru na razliku na samom kraju prvog seta. Pravi Poljak neiznuđenu grešku i Đoković ima priliku da reši set u svoju korist. I koristi je. Đoković vodi sa 1:0 u setovima.

Na taj način, Novak je uspeo da obori rekord po broju uzastopnih dobijenih taj-brejkova na grend slem turnirima u jednoj godini.