Topić je zreo za Evroligu! Kampaco i Vildosa veruju da imaju pravog naslednika, ovim rečima najavljuju prodor Zvezdine najveće nade

Zvezdini Argentinci su u velikom rođendanskom intervjuu za Sportal govorili na razne teme. Vildosa i Kampaco su se dotakli Partizana, NBA lige, reprezentacije, ali i supertalentovanog juniora crveno-belih Nikole Topića.

Luka Vildosa i Fakundo Kampaco sjajnim partijama u crveno-belom dresu zaradili su epitet miljenika. Lako su argentinski košarkaši ušetali u srca svih navijača, a mi smo ih upitali o supertalentovanom i perspektivnom Nikoli Topiću.

Obojica ste ispratili utakmice Nikole Topića, a mnogi smatraju da je upravo on vaš naslednik. Kako vam se čini njegova igra?

– Bilo je lepo imati ga u timu, ali je jako brzo otišao. Mislim da smo zajedno trenirali dva meseca. Znate, on nije ono stidljivo dete, koje će se plašiti da šutne. Kako igra sada sa saigračima, tako je igrao i sa nama ovde. Ne možeš na tome raditi, sa tim se rodiš. Zaista mislim da je poseban i naravno da može da igra Evroligu i to vrlo lako – rekao je Luka, a njegov sunarodnik se složio:

– Slažem se sa svim. Obično kada mlad igrač dođe u evroligaški tim možete da uočite razliku u niovu igre, ali sa Nikolom to nije slučaj. Mi nismo trenirali mnogo zajedno, otišao je brzo po mom dolasku, ali to vreme koje smo bili zajedno, zaista je bio sjajan. Izuzetno je teško čuvati ga, zato što igra sa dosta samopouzdanja. Uživao sam, mislim da smo svi uživali, dok je bio ovde.

Ceo intervju možete pročitati u vesti koja sledi.

„Mali Top“ spreman za veliku scenu: Zvezdin rekorder MVP i najbolji strelac, bodrili ga Nedović i Vildosa

Nikola Topić, sin legendarnog košarkaša Crvene zvezde Milenka, blistao je u juniorskoj Evroligi.

– Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet nisu uspeli da savladaju ekipu Mege u finalu jednog od najdramatičnijih finala kvalifikacionih ANGT turnira Evrolige (79:80), ali je Nikola Topić pokazao da je velika budućnost našeg kluba! “Mali Top” sin legende našeg kluba Milenka Topića odigrao je fantastičan turnir, izjednačio rekord ANGT-a sa 49 ubačenih poena i indeksom korisnosti 65 u ključnom meču grupne faze protiv ekipe ANGT Beograd, dok su ga u finalu opteretili povreda koju je vukao tokom celog turnira i prekršaji, pa nije zasijao u punom sjaju – saopštila je tada Crvena zvezda, prenosi Blic.
Ipak, Nikola Topić je dobio zaslužena individualna priznanja za sve što je pokazao u Beogradu i proglašen je za MVP-ja i najboljeg strelca turnira.

– Takođe, Nikola se našao u idealnoj petorci turnira u kojoj su još centar Mege Filipa Jovića, David Marković iz Next Generation tima, Serhio De Larea iz Valensije i Noa Esanž iz INSEP-a. KK Crvena zvezda Meridianbet još jednom je pokazao kako se besprekorno organizuje jedan od kvalifikacionih turnira Evrolige, hala je bila krcata u finalu, svi mečeve prenošeni su u direktnim prenosima na kanalima TV “Arenasport”, a izuzetno zahtevan turnir i sa logističke strane protekao je bez ikakvih i najmanjih problema. Konačan plasman na ovogodišnjem ANGT turniru Marko Ivković je sledeći: KK Mega Mis, KK Crvena zvezda Meridianbet, ANGT Belgrade, INSEP Paris, Valensija, Anadolu EFES, KK Partizan i Umana Reyer Venecia – dodaje se u objavi kluba.

Partije su pratili i prvotimci Zvezde, Nedović, Vildosa i Petrušev, što možete pogledati u galeriji.

UDARNA VEST.rs (Blic sportal)


Share
guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare