Ludilo u borbi za opstanak: Javor se spasio u nadoknadi, Radnički iz Niša i Radnik idu u baraž

Što se tiče timova koji su ispali iz lige, to su Mladost GAT i Kolubara

Kompletirana je ova sezona kada je reč o timovima koji su igrali u „plej-autu“ Superlige Srbije. Poznato je i ko će od superligaških timova u baraž, a to su Radnički iz Niša i Radnik iz Surdulice.

Sa druge strane, opstanak su izborili Javor iz Ivanjice, lučanska Mladost, Spartak i Napredak. Što se tiče timova koji su ispali iz lige, to su Mladost GAT i Kolubara.

Kada je reč o samim mečevima, potpuna ludnica viđena je na superligaškim terenima, pogotovo u drugom poluvremenu svih mečeva.

II poluvreme

85. minut: Apsolutna ludnica u drugom poluvremenu! Povela je Kolubara preko Đuranovića, ali samo pet minuta je trajala prednost domaćih, jer je Škrbić iskoristio priliku i izjednačio.

70. minut: Vodi Mladost iz Lučana! Ne samo da su se vratili domaći, nego su i preokrenuli rezultat i sada vode 2:1. Prvo jeJojić pogodio za izjednačenje, a tri minuta kasnije Mirić je doneo preokret svom timu.

55. minut: Veliku priliku propustio je niški Radnički! Pejović je imao priliku da pogodi sa penala, ali brani Stanivuković.

52. minut: GOOOOL! Kakva ludnica u Subotici1 Radnik je ekspresno izjednačio protiv Spartaka, Dražić je strelac.

50. minut: GOOOOOL! Vraća se Radnik! Oreščanin je sjajno šutirao sa distance, i lopta ulazi u gol uz desnu stativu.

49. minut: GOOOOOOL! Vodi Mladost GAT! Janković je strelac, posle lepe timske akcije!

46. minut: Počelo je drugo poluvreme!

I poluvreme

45. minut: Završeno je prvo poluvreme na svim mečevima!

45. minut: Velika šansa za  Napredak! Ipak, prečka je saveznik Javora i Strahinje Manojlovića, i nema promene rezultata.

38. minut: GOOOOOL! Hrstić je precizan sa bele tačke! Spartak ima velikih 2:0.

37. minut: Ponovo mora da interveniše VAR! Izgleda da će biti penal za Spartak.

35. minut: I dalje mirne mreže na ostalim mečevima, nije bilo ni ozbiljnijih prilika.

28. minut: Nije bilo većih šansi u prethodnih 10 minuta… Za sada jedini gol je onaj u Subotici.

19. minut: Velika šansa za Javor, ali je sa same gol linije lopta takođe izbijena u polje posle kornera.

18. minut: GOL! Vodi Spartak golom Todorovskog, koji je primio lep pas u kaznenom prostoru i prosledio loptu po zemlji u mrežu!

15. minut: Radnik je vrlo lako mogao da povede u Subotici protiv Spartaka, ali je sa gol linije Manojlović uspeo da izbaci loptu napolje u polje.

4. minut: PONIŠTEN GOL! Kolubara je povela, ali je Srđan Jovanović posle gotovo tri minuta konsultacija sa VAR sobom procenio da je postojao minimalan ofsajd, pa je Lazarevčanima poništen pogodak.

1. minut: Počele su sve utakmice poslednjeg kola! Ostaje da vidimo ko će završiti u baražu, a ko će se spasiti…