ŠOK NAD ŠOKOVIMA! PARTIZAN IZGUBIO OD SC DERBIJA: Crno-beli na korak od ispadanja! VIDEO

PARTIZAN – SC DERBI 83:84 (17:22, 29:25, 21:21)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Ivišić zakucava uz faul Pantera – 83:83. Njegov 21 poen. Tajm-aut za Obradovića. Pogodio je i dodatno – 83:84. Panter je promašio napad Partizana.

Promašio je SC napad, do kraja je 6.3 sekunde.

39. minut – Drežnjak je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je prvo, promašio drugo, pogodio treće – 83:81.

38. minut – Hadžibegović smanjuje na 81:79. Naneli pogađa oba puta – 83:79.

37. minut – Neverovatna trojka Mekgija i to pod faulom – 79:76. Pogodio je i dodatno – 79:77. Ledej pogađa – 81:77.

35. minut – Ivišić smanjuje na 77:73. Trifunović pogađa za dva – 79:73.

34. minut – Ivišić posle ofanzivnog skoka pogađa – 74:70. Trifunović pogađa trojku – 77:70.

33. minut – Egzum podiže rezultat – 72:68. Tajm-aut za goste, za trenera Žakelja. Egzum ponovo – 74:68.

32. minut – Egzum pogađa trojku, Partizan vodi posle duže vremena – 70:68.

3. ČETVRTINA

30. minut – Lesor je fauliran, pogodio je oba bacanja – 65:68. Trifunović u kontri pogađa lake poene – 67:68.

29. minut – Naneli trojkom smanjuje rezultat – 63:68.

28. minut – Lesor pogađa pod prekršajem – 60:62. Promašio je dodatno bacanje, ostao je na 10 poena. Ivišić pogađa trojku – 60:65. Tasić pogađa pod faulom – 60:67. Pogodio je i dodatno bacanje – 60:68.

27. minut – Ivišić posle ofanzivnog skoka pogađa 11. poen – 56:62. Naneli smanjuje na 58:62.

26. minut – Egzum je fauliran u prodoru, pogodio je samo prvo – 56:60.

25. minut – Mekgi pogađa novu trojku – 55:58. Mekgi pogađa za dva – 55:60.

24. minut – Ledej zakucava – 54:55. Tehnička greška za trenera gostiju, Panter pogađa slobodno bacanje – 55:55.

23. minut – Panter pogađa trojku, njegov 13. poen –52:52.Mekgi vraća trojku – 52:55.

22. minut – Drežnjak pogađa svoju treću trojku u meču – 46:52. Ledej vraća trojku, takođe njegova treća trojka i 16. poen – 49:52.

21. minut – Hadžibegović postiže prve poene u nastavku utakmice – 46:49.

2. ČETVRTINA

20. minut – Ivanović smanjuje trojkom – 46:45. Ivišić zakucava u poslednjoj sekundi – 46:47.

19. minut – Ivanović prekida nalet Partizana sa linije penala – 40:42. Lesor donosi izjednačenje – 42:42. Lesor je oba puta precizan sa penala – 44:42. Madar je fauliran, pogodio je oba – 46:42.

18. minut – Panter je presekao napad gostiju i lagano poentirao – 35:41. Panter pogađa za tri poena posle tajm-auta gostiju – 38:41. Kontra Partizana, zakucava Ledej na pas Pantera – 40:41.

17. minut – Madar je ukrao loptu i poentirao – 29:38. Lesor sa slobodnih bacanja smanjuje na 31:38. Tasić pogađa trojku – 31:41. Madar lagano poentira za dva – 33:41.

16. minut – Panter je precizan sa linije penala samo prvi put – 27:36. Pavličević pogađa za dva – 27:38.

15. minut – Slavković pogađa svoj deveti poen posle ofanzivnog skoka – 23:34. Ponovo je Slavković precizan, i to pod faulom – 23:36. Promašio je dodatno bacanje. Ledej posle ofanzivnog skoka pogađa pod faulom – 25:36. Precizan je – 26:36.

13. minut – Ivišić pogađa svoj sedmi poen – 19:32. Lesor smanjuje na 21:32.

12. minut – Drežnjak pogađa trojku – 17:30. Panter smanjuje na 19:30.

11. minut – Drežnjak je pogodio trojku za 17:25. Tasić sa linije penala donosi gostima prvu dvocifrenu prednost – 17:27.

Partizan, SC Derbi, ABA liga

1. ČETVRTINA

10. minut – Ivišić trojkom donosi novo vođstvo Derbiju – 15:16. Mekgi pogađa trojku pod faulom – 15:19. Pogodio je i dodatno bacanje – 15:20. SC Derbi u seriji 9:0. Smanjuje Egzum na 17:20, a Ivišić uz zvuk sirene pogađa za 17:22.

9. minut – Papapetru se upisao u strelce – 15:11. Ivišić zakucavanjem smanjuje na 15:13.

7. minut – Madar postiže prvu dvojku za Partizan za prvo vođstvo crno-belih – 11:10. Lesor zakucava za 13:10.

5. minut – Ledej postiže svoju drugu trojku – 9:10.

4. minut – Ledej postiže drugu trojku za Partizan – 6:8.

3. minut – Madar trojkom postiže prve poene za Partizan – 3:6.

2. minut – Hadžibegović za startnih 0:6.

1. minut – Pavličević donosi startnu prednost gostima – 0:2.

Uoči utakmice je priređena mala svečanost. Treneru Partizana Željku Obradoviću je uručena nagrada za najboljeg trenera ABA lige u ovoj sezoni, a Matijasu Lesoru nagrada za najboljeg defanzivca lige.

Beogradski Partizan započinje četvrtfinalnu seriju ABA lige.

Rival crno-belih je podgorički Studentski centar Derbi, a plasman u polufinale regionalne lige će ostvariti ekipa koja prva stigne do dve pobede.

Usled zauzetosti „Arene“, prva utakmica četvrtfinala ABA lige će se igrati u hali „Aleksandar Nikolić“ sa početkom u 19 časova.

Pred današnji duel, trener Parnog valjka Željko Obradović je izjavio:

„Primarni cilj koji smo postavili ispred sebe je od početka bila ABA liga, i pretpostavljam da ćemo biti na nivou motivacije koji je bio prisutan do sada, možda čak i motivisaniji. Igramo protiv ekipe sa kojom smo i ove i prošle godine odigrali zanimljive utakmice. Studentski centar je uvek imao izvanredno pripremljene utakmice, tako će očekujem to i ovog puta, s obzirom da su oni imali vremena da se pripreme. Poštovanje prema protivniku i ogromna želja da se krene sa plej-ofom ABA lige“, poručio je Obradović.

Zamenik kapitena crno-belih, Danilo Anđušić je pred današnji duel rekao:

„Vraćamo se ABA ligi, vraćamo se na plej-of što nam je bio cilj od početka sezone, borba za titulu u regionalnom šampionatu. Studentski centar je u dva navrata protiv nas pokazao da nije naivna ekipa, dobro su vođeni, igraju dobro košarki i sigurno neće biti lako. Mi samo pravom motivacijom i fokusom možemo da otvorimo seriju kako treba, sa pobedom sutra i da se pripremimo potom za utakmicu u Podgorici. Spremni smo, zaboravili smo sve što se dogodilo u prethodnom periodu, okrećemo se novim ciljevima“, istakao je Anđušić.