ATLANTA U OZBILJNOM PROBLEMU! Bogdanović bled, Seltiksi su prejaki za Hokse! (VIDEO)

Košarkaši Atlante su pred ispadanjem iz plej-ofa Istočne konferencije NBA lige, pošto su u noći između nedelje i ponedeljka poraženi od Bostona sa 129:121.

Boston sada vodi u seriji sa 3:1 i za dva dana imaće šansu da u „TD Gardenu“ reši pitanje putnika u polufinale.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović za oko 20 minuta na parketu imao je učinak od osam poena i dva skoka. Trej Jang je došao do 35 peena, dok je Deandre Hanter dao 27. Mari je ubacio 23, a još je samo Klint Kapela imao dvocifreni košgeterski učinak od 10 poena.

U pobedničkom timu po 31 poen su postigli Džejlen Braun i Džejson Tejtum. Markus Smart je ubacio 19, Derik Vajt 18, Malkolm Brogdon 14, a Robert Vilijams 13.

Seltiksi su vodili od starta utakmice, a imali su 15 poena razlike u prvom poluvremenu. Hoksi su pretili preko raspoloženog Deandre Hantera. Krajem treće četvrtine domaćin se primakao na samo tri poena razlike (87:90), ali su Džejson Tejtum i drugovi uspeli da odbiju napad i naprave prvi brejk u seriji za prednost od 3:1.