NIJE BILO LAKO! Crno-beli slomili otpor FMP-a, „PANTERI“ BILI BLIZU PREOKRETA, ALI PARTIZAN ZASLUŽENO STIGAO DO TRIJUMFA!

Nije bilo lako crno-belima večeras, ipak zasluženo su došli do 13. vezane pobede u regionalnom šampionatu.

FMP-Partizan 97:91 (18:24, 25:25,23:25,25:23)

FMP: Mening, Bič, Mur, Pavićević, Stepanović,Šaranović, Simović, Matović, Izundu, Janković, Dženkins, Manojlović

Partizan:Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smajlagić, Papapetru, Egzam, Naneli, Trifunović, Anđušić, Madar

POSLEDNJA ČETVRTINA

Partzizan je već početko poslednje četvrtine ostvario dvocifrenu prednost, nisu imali pravi odgovor igrači FMP-a.

Vratio je neizvesnost u meč Bič kada je pogodio trojku pri rezultatu 84:90, tako da je Željko Obradović zatažio tajm-aut.

Odmah nakon toga, Jam Madar je hladnokrvno ubacio trojku za 84:93, ali smanjuje prednost trojkom Stepanović.

Partizan je trijumfovao rezultatom 97:91.

TREĆA ČETVRTINA

Nastavio je FMP sa borbom u trećoj četvrtini, ipak Partizan je stalno bio korak ispred kada god bi se „panteri“ približili.

Drama se zahuhtala tri minuta pred kraj četvrtine kada je Pavićević pogodio za -1 (60:61).

Ipak, opet pred kraj uspeli su da da odvoje igrači Partizan  i došli do +8 (66:74)

DRUGA ČETVRTINA

Već u drugoj četvrtini, igrači Partizana su dodali su stekli dvocifrencu prednost iskoristivši svaku grešku svog protivnika.

To je nateralo, trenera FMP-a da pri rezultatu 22:35 zatraži tajm-aut kako bi dao instrukcije svojim igračima.

Imali su igrači FMP seriju od 8:2 u jednom momentu, a onda su usledili poeni Dantea Egzuma (30:39).

Partzian je na pauzu otišao sa +6 (43:49)

PRVA ČETVRTINA

U prvoj polovini prve četvrtine gledali smo dosta napet meč s obe strane,a nakon pet minuta igra FMP je imao minimalnu prednost (10:9).

Ipak napravio je Partizan seriju, pto je krunisano trojkom Kevina Panter za +4 (10:14).

Ipak, nisu se dali „panteri“, ipak Partizan je održavao svoju prendnost.

Partizan je tako u drugu četvrtinu ušao sa +6 (18:24), ponajviše zahvaljujući greškama u napada domaćeg tima.

20.20 – Dobrodošli na naš blog posvećen meču Partziana i FMP-a.