ARSENAL NE POSUSTAJE: Poker moćnih tobdžija za novo BEKSTVO Mančester sitiju!

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Lids sa 4:1, u meču 29. kola engleske Premijer lige.

Strelci za Arsenal bili su Gabriel Žezus iz penala u 35. i 55, Ben Vajt u 47. i Granit Džaka u 84. minutu.

Pogodak za Lids postigao je Rasmus Kristensen u 76. minutu.

Arsenal je prvi na tabeli sa 72 boda, osam više od drugoplasiranog Mančester sitija. Lids je na 16. poziciji sa 26 poena.

U narednom kolu Arsenal će gostovati Liverpulu, dok će Lids dočekati Notingem Forest.

Pobedu na svom terenu ostvario je i Bornmut,savladavši Fulam sa 2:1.

Poveo je Fulam golom Andreasa Pereiere u 16. minutu, da bi preokret i pobedu Bornmutu doneli pogocima Markus Tavernije u 50. i Dominik Solnake u 79. minutu.

Kristal Palas je kao domaćin pobedio Lester sa 2:1.

Prednost Lesteru doneo je Rikardo Pereira golom u 56. minutu, da bi Kristal Palas stigao do izjednačenja autogolom Danijela Ajversena tri minuta kasnije.

Pobedu Kristal Palasu doneo je Žan-Filip Mateta golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Kristal Palas je na 12. mestu sa 30 bodova, a Lester je na 18. poziciji sa pet bodova manje.

U ostalim mečevima, Brajton i Brentford su u Brajtonu remizirali 3:3, dok su nerešeno doigrali i Notingem Forest i Vulverhempton 1:1.