PARTIZAN PREŽIVEO CEDEVITU: Crno-beli nakon preokreta i SILNIH MUKA SLOMILI svog rivala i pobegli Zvezdi u borbi za prvo mesto!

Mnogo teško! Mnogo teže od Olimpijakosa! To je u nakraćem rezime velike pobede Partizan nad Cedevita Olimpijom u 23. kolu Aba lige. Crno-beli su slavili sa 76:73.

Partizan je prošao kroz „pakao“ na putu do jedne od najvažnijih pobeda u Aba ligi ove sezone! Bili su crno-beli iscrpljeni od meča sa Olimpijakosom i to se videlo od prvog minuta utakmice u Areni. Podrška 16.000 Grobara bila je neverovatna i čini se presudila u poslednjem kvartalu kada su izabranici Željka Obradovića dodali gas u odbrani i slomili rivala.

Gosti su vodili gotovo čitav tok meča, a u jednom momentu razlika je bila i 12 poena na njihovom kontu… Međutim, pali su u ključnim momentima i to na polju – napada.

Cedevita Olimpija je ubacila samo 3 poena za osam minuta u četvrtoj četvrini! Nije se ni Partizan proslavio u napadu, ali je odbrana bila granitna. Prednjačio je mladi Uroš Trifunović čija energija je dizala sve u dvorani na noge

.Dodaćemo, ogroman problem za Partizan bio je izostanak Lesora, posebno jer Smailagić nije bio na potrebnom nivou.

Ovom pobedom crno-beli su napravili veliki korak ka liderskoj poziciji na kraju ligaškog dela sezone. Valjak ima pobedu više od Crvene zvezde, a do kraja sezone oba tima čekaju po četiri utakmice.

Već za dva dana Partizan čeka novi veliki meč, ovoga puta u Areni stiže Barselona u okviru 31. kola Evrolige.

Četvrta četvrtina:

40. minut – Egzum siguran sa penala 76:73

40. minut – Radović pogađa nakon ofanzivnog skoka 74:73

40. minut– Ledej sa penala postiže možda i ključne poene 74:71

40. minut – Ferel pogađa jedno bacanje 72:71

39. minut – Radović takođe polovičan sa penala72:70

39. minut – Egzum polovičan sa penala 72:69

– Neverovatno mali broj poena u poslednjoj deonici, revija grešaka i promašaja

37. minut – Papapetru pogađa jako važnu trojku za vođstvo 71:69

36. minut – Egzum polovičan sa penala 68:69

– Nakon pet minuta rezultat je 3:3 u poslednjoj četvrtini.

35. minut – Trojka Trifunoviča, Partizan konačno postiže poene 67:69

34. minut – Velika nervoza na terenu, serija promašaja sa obe strane.

32. minut – Trojka Jeremića 64:69

Treća četvrtina:

30. minut – Kraj treće četvrtine gosti vode 64:66. Čeka nas prava drama u poslednjoj četvrtini

29.minut – Trifunović pogađa uz faul, sa druge strane Rebec 60:61

27. minut – Pogađa Ledej za novo vođstvo Partizana 56:55

25. minut – Papapetru pogađa iz teške pozicije54:55

24. minut – Novi problem za Partizan Smajlagić pravi četvrtu ličnu grešku, Adams sa penala ne greši 52:55

23. minut – Mini serija Kevina Pantera, pet vezanih poena 52:50

22. minut – Trojka Ledeja, pa Adams za dva 47:50

21. minut – Matković, njegov 12 poen, 44:48

Definitivno se oseća umor na timu Partizana. Pre samo dva dana crno-beli su imali težak meč u Evroligi, a uz to danas nemaju u rosteru Matijasa Lestora. Gosti imaju minimalnu prednost, što je i dobro za crno-bele jer su u jednom momentu gubili čak 12 razlike.