ZVEZDA NA KRILIMA KAMPACA SAVLADALA EFES: Crveno-beli srušili šampiona i vratili se u trku za Top 8! Ataman pravio haos

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u 27. kolu Evrolige na svom terenu aktuelnog šampiona, ekipu Efesa rezultatom 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8).

Crvenp-beli su upisali 12. pobedu i ostali u trci za Top 8. Efes ima pobedu više i utakmicu manje.

Kampaco je postigao 22 poena, Dobrić 15, a Mitrović i Bentil po 10.

U gostujućoj ekipi Žižić je postigao 16 poena, Bubua 15, a Klajburn i Mbaje po 12. Efes je igrao bez Vase Micića i Šejna Larkina.

Meč u Pioniru obeležili su Fakundo Kampaco i Ergin Ataman.

Argentinac je na sjajan način predvodio svoj tim, koji je nervozno počeo meč. Postigao je 22 poena, uz 5 asistencija.

Trener Efesa Ergin Ataman bio je tokom celog toga meča vidno nervozan, često je gestikulirao prema sudijama, a zaradio je i dve tehničke greške, samim tim i isključenje.

Ataman je po završetku druge četvrtine jurio sudije na putu ka svlačionici, a zatim je početkom poslednje četvrtine protestvovao zbog toga što je Kampaco igrao raskrvavljen.

Upravo u tim momentima Zvezda je pravila odlučujuću razliku i na kraju stigla do velike pobede.

Naredno kolo je već za dva dana. Crvena zvezda gostuje Panatinaikosu, a Efes dočekuje Makabi.