UŽIVO, VIRTUS – PARTIZAN! Crno-beli ponovo vode, tim Željka Obradovića se „trgnuo u trećoj deonici!

UŽIVO:

Virtus – Partizan: 54:56

Tok meča:

Treća četvrtina:

6. minut – Naneli igra sjajan meč, on je večeras postigao 12 poena i jedan je od najboljih na parketu 54:58

5. minut – Teodosić je nekako „ugurao“ loptu u koš Parnog valjka, veliku borbu gledamo na parketu 54:56

4. minut – Panter pogađa sa poludistance 52:56

3. minut – Ponovo Naneli pogađa 49:54 A onda Mikej postiže trojku, Partizan ima +2

2. minut – Alen Smailagić postiže vrlo važnu trojku za Partizan 47:50 A onda u narednom napadu ponovo centar Parnog valjka poentira, Smailagić ima devet poena na svom kontu

1. minut – Naneli postiže prve poene u drugoj četvrtini 47:47

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

10. minut – Panter je promašio trojku, ali je Ledej naleteo na loptu iz drugog plana i pogodio uz faul, potom je promašio slobodno bacanje 44:40 Papatetru pogađa trojku iz ćoška 46:43 Žaite je pogodio jedno bacanje, a onda je Naneli u narednom napadu pogodio veoma bitan šut 46:45

9. minut – Madar konačno pogađa i prekida seriju Virtusa 44:38

8. minut – Teodosić upisuje novu asistenciju, Virtus ima najvećih +6 Neverovatno, domaći tim pravi seriju 11-2

7. minut – Mini seriju Virtusa prekida Panter lakim poenima 38:36

6. minut – Abas pogađa iz teške situacije, a onda u narednom napadu pogađa trojku 38:34

5. minut – Laki poeni za Ledeja 33:34

4. minut – Ponovo pogađa Pajola iz vrlo teške situacije 31:31 Smailagić je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 31:32

3. minut – Tim Željka Obradovića igra sjajnu odbranu za sada, crno-beli imaju čak 5 ukradenih lopti

2. minut – Eksum je silovito krenuo na polaganje, i pogodio uz faul. Potom je realizovao slobodno bacanje 29:31

1. minut – Pajola pogađa trojku na otvaranju druge deonice 29:28

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut – Odželej je ostao sam u reketu Partizana i lako pogodio 26:28

9. minut – Pajola precizan sa poludistance 21:26

8. minut – Panter krade loptu i lako poentira 17:23 Lesor pogađa uz faul, imaće i dodatno slobodno bacanje. Centar Partizana je potom uspešno realizovao slobodno bacanje 19:26

7. minut – Teodosić pogađa trojku iz veoma teške pozicije 17:19

6. minut – Panter je ostao sam na poludistanci, a kapiten Partizana retko promašuje ovakve šuteve 14:17

5. minut – Eksumu je dosuđen nesportski faul. Heket pogađa dva slobodna bacanja , a potom pogađa i trojku 12:13 Naneli siguran sa poludistance 12:15

4. minut – Nova trojka za Partizan, ovog puta pogađa Alen Smailagić 7:11 Panter pogađa veoma težak šut 7:13

3. minut – Madar je ostao sam na šutu za tri poena, i pogodio 5:8

2. minut – Naneli postiže lake poene 3:5

1. minut – Miloš Teodosić pogodio je trojku u prvom napadu 3:0 Panter na drugoj strani uzvraća istom merom 3:3

– Utakmica kasni zbog problema sa satom

– Košarkaši Partizana izlaze na parket

Uoči meča:

Drž’te se, polećemo! Ovako bi mogla da glasi krilatica koja opisuje naredni period u Evroligi za košarkaše Partizana.

Pitanje je samo kako će let izgledati i da li će se završiti uzletom u top osam ili bolnim sunovratom. Za početak, večeras gostovanje Virtusu (20.30)

Košarkaši Partizana imaju veliku podršku u Bolonji

Virtus, Armani i Efes u gostima, pa Olimpijakos, Barselona, Real kod kuće… zaista nije moglo teže. Ali, to je i svojevrsni test ukoliko četa Željka Obradovića izdrži iskušenja i namakne dovoljan broj trijumfa, znaće da je napravljena od pravog materijala.

Prva šansa je Virtus Miloša Teodosića, koji je prethodne nedelje u Istanbulu od Fenerbahčea pretrpeo pravu katastrofu (104:72).

Mogli bismo reći da je reč o najprevrtljivijem timu Evrolige, koji je u stanju da pobedi svakog, ali i da priredi neočekivana razočaranja svojim navijačima. I pored toga, Virtus ima teoretske šanse da se dokopa plej-ofa, a poraz od Partizana bio bi kraj ovih nada. Loše su se proveli i u Beogradu, kada je Partizan slavio sa 28 poena razlike, ali večeras će biti potpuno druga priča. Svestan je toga i Željko Obradović.

– Virtus je odigrao mnogo utakmica na veoma visokom nivou, ali je činjenica i da su imali neke slabe, kao što je bila ova poslednja protiv Fenerbahčea. Spremaćemo se za ono najbolje, kako su igrali na domaćem terenu, ali i neke mečeve na strani. Sve znamo o njima, kakav kvalitet imaju, pokrivenost na svim pozicijama. Ono što mislim da je veoma važno jeste energija s kojom ćemo izaći na parket – kaže trener Partizana i dodaje:

– Imaju mnogo toga na raspolaganju, vidi se trenerski rukopis Serđa Skariola, koji je izvanredan trener.

Nije lako prognozirati koliko je pobeda potrebno za top osam, ali najverovatnije Partizanu još trebaju bar četiri.