(UŽIVO) JAVOR – CRVENA ZVEZDA: Crveno-beli imaju VELIKU PREDNOST, domaćin pokušava da se izdigne

Fudbaleri Crvene zvezde igraju protiv Javora meč 23. kola Superlige Srbije.

67. minut – Opao je ritam igre, bez konkretnih šansi na obe strane

56. minut – GOL! Stefan Mitrović DUPLIRA PREDNOST ZVEZDE!

51. minut – Sjajan pokušaj Dukurea, ali se Borjan nije dao iznenanditi…

15.00 – Počelo je drugo poluvreme!

45. minut – Zvezda nastavlja da pritiska Javor. Ređaju se sjajne prilike pred golom domaćina, ali gola nema…

39. minut – Sudija pokazuje da je sve regularno!

CRVENA ZVEZDA VODI SA 1:0 u IVANJICI

Aleksandar Pešić, FK Crvena zvezda

38. minut – GOL! Katai šutirao, lopta pogađa Pešića i završava u golu!

Međutim biće VAR provera!

31. minut – Korner za Zvezdu, ali Manojlović ima lak zadatak. Usledila je kontra domaćina, sjajan šut i prilika za prvi gol na meču, međutim – ofsajd

25. minut – Igra se uglavnom odvija na polovini gostiju

18. minut – KAKVE ŠANSE ZA ZVEZDU! Prvo je Bukari šutirao, a Manojlović odbranio! Lopta koja se odbila stigla je do Pešića koji je uputio snažan šut, ali je golman domaćih opet bio na visini zadatka. Još jedna odbitak završio je kod Kange koji je loptu poslao preko gola

Crvena zvezda, Javor

17. minut – Javor je imao najbolju priliku do sada – Kembel je bio na nekoliko metara od gola, šutirao je ali bezuspešno

16. minut – Još jedan korner za Zvezdu, Katai opet pokušava glavom, ali i dalje nema pogodaka

10. minut – Usledila je kontra i prva opasnija prilika za Zvezdu. Izborili su korner, Katai je pokušao glavom, ali ništa…

9. minut – Imao je domaćin priliku, približio se golu Zvezde, ali se Kembel nije snašao

4. minut – Javor ima prvi korner na meču, stvorila se gužva pred golom Zvezde, ali ništa što bi moglo da ugrozi šampiona Srbije

14.00 – Sudija Andrija Stojanović je označio početak meča

SASTAVI

JAVOR: Manojlović, Ilić, Kopitović, Obradović, Miletić, Dukure, Adamović, Gojković, Bosić, Kembel, Gigić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Vigo, Milunović, Dragović, Rodić, Mijailović, Kanga, Bukari, Katai, Mitrović, Pešić.

FK Crvena zvezda

Trener fudbalera Crvene zvezde Miloš Milojevićrekao je da je ekipa oprezna pred prvenstvenu utakmicu protiv Javora i da će tek po njenom završetku razmišljati o „večitom“ derbiju protiv Partizana, piše Kurir.

Dobra forma Javora je razlog za oprez, ali oni su svakako protivnik koji nama tradicionalno ne prija. Oni su čvrsti, organizovani, igraju dobru odbranu, tranziciju ka napred i vole kada su domaćini, tako da nam je potrebna maksimalna ozbiljnost da bismo ostvarili pozitivan rezultat„, rekao je Milojević.

Šef stručnog štaba Javora Mladen Dodićpriželjkuje da ekipa pruži maksimum i nada se da će to biti dovoljno za dobar rezultat.

Za ovu utakmicu se pripremamo kao i za svaku drugu, jer za svaki duel imamo isti zahtev prema ekipi, a to je da da svoj maksimum na terenu. Želimo protiv Crvene zvezde da damo svoj maksimum. Dolazi nam u goste ekipa koja je najviše pokazala u ligi, osvojila 60 bodova, postigla i 60 golova i to govori dovoljno o njima. Za njih je pobeda imperativ u svakoj utakmici i učinićemo sve da dođemo do pozitivnog rezultata„, rekao je Dodić.

Zvezda je prva na tabeli Super lige sa 60 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana. Javor zauzima 10. mesto sa 23 boda.