PREDSEDNIK SRBIJE STIGAO U BUGARSKU: Radev ga dočekao na gradilištu gde se radi na izgradnji gasnog interkonektora Bugarska-Srbija

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće cermoniji obeležavanja početka radova na izgradnji gasnog interkonektora Bugarska-Srbija, u sredu 1. februara 2023. godine.

Predsednik je stigao u Kostinbrod u blizini Sofije, gde danas počinju radovi na izgradnji gasnog interkonektora između Srbije i Bugarske na bugarskoj teritoriji.

Vučića je na gradilištu dočekao predsednik Bugarske Rumen Radev i oni su započeli bilateralni sastanak sa delegacijama. Prisutan je i šef delegacije EU u Srbije i Emanuel Žiofre. Vučić i Radev će zatim obići radove i prisustvovati spajanju cevi gasovoda.

Predviđeno je video obraćanje komesarke za energiju EU Kadri Simson, a na obeležavanju početka radova govoriće i predsednik Srbije Vučić.

Međusistemska gasna veza “Bugarska-Srbija” (IBS) u Srbiji biće dužine 109 kilometara, a ukupna dužina dvosmernog gasovoda kroz obe države je 170 kilometara, od Novog Iskara u blizini Sofije do Niša.

Predsednik Vučić imaće bilateralni sastanak sa predsednikom Republike Bugarske Rumenom Radevim.

UDARNA VEST.rs

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare