ZVEZDA RAZNELA BUDUĆNOST: Kampaco, Mitrović i Dobrić udavili Podgoričane u Morači (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde u derbiju 15. kola AdmiralBet ABA lige u Podgorici savladali su ekipu Budućnosti.

Budućnost – Crvena zvezda 56:76 (12:19, 13:18, 18:16, 13:23)

SUDIJE: Damir Javor, Sašo Petek, Tomislav Stapić

BUDUĆNOST: Rejnolds, Bel-Hejns, Šehović, Atić, Kaba, Lazić, O’Brajan, Ilić, Drobnjak, Popović, Grin, Kamenjaš.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Lazić, Dobrić, Ilić, Nedović, Marković, Petrušev, Bentil.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je pobedila 76:56.

39. minut – Dva bacanja je pogodio Grin za 72:52.

38. minut – Grin smanjuje zaostatak svog tima na 72:50.

37. minut – Petrušev nepogrešiv s linije penala, a potom i pogodak Vildoze za 72:48.

36. minut – Kamenjaš pogađa posle ofanzivnog skoka, a na drugoj strani Kampaco kompletira 2+1. Rezultat je 68:48 za goste.

35. minut – Kampaco i Petrušev vezuju pet poena, Zvezda sada vodi 65:46.

34. minut – Flouter Dobrića za 60:46.

33. minut – Dobrić je realizovao tri slobodna bacanja. Rezultat je 58:46 za Zvezdu.

32. minut – Upisao se u strelce Dalibor Ilić, crveno-beli vode 55:46.

31. minut – Aleksandar Lazić trojkom otvara poslednju deonicu, Zvezda sada vodi samo 53:46.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 53:43.

30. minut – Grin i Popović vezuju pet poena, rezultat je 53:43 za Beograđane.

29. minut – Lazarević poentira iz ofanzivnog skoka. Zvezda vodi 53:38.

27. minut – Dobrić iz kontre prekida seriju domaćih – 51:38.

27. minut – Budućnost se razigrala! Grin kompletira 2+1 za 49:38. Podgoričani u seriji 7:0.

26. minut – Drobnjak i Popović su vezali četiri poena, pa je Zvezdina prednost pala na 49:35.

25. minut – Novi pogodak Mitrovića na asistenciju Kampaca, posle čega i Bentil poentira za dva. Crveno-beli imaju prednost od 49:31.

24. minut – Bel-Hejns daje koš u kontri, Zvezda vodi 45:31.

23. minut – Kampaco polovičan sa linije penala, a zatim Dobrić pogađa trojku. Potom je O’Brajan dao koš iz okreta za 45:29.

22. minut – Bel-Hejns pogađa težak šut, a na drugoj strani Kampaco poentira iz floutera. Crveno-beli vode 41:27.

21. minut – Gde je stao u prvom poluvremenu, Mitrović je nastavio u drugom. Zvezda vodi 39:25.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 37:25 nakon što je Kampaco realizovao poslednji napad u drugom kvartalu.

20. minut – Kampaci na jednoj, a Grin na drugoj strani bivaju polovični sa linije za slobodna bacanja. Crvena zvezda vodi 35:25.

19. minut – Drobnjak ubacuje dva penala za 34:24.

18. minut – Luka Mitrović pogađa uz faul, ali zatim promašuje penal. U sledećem napadu je Kampaco asistirao Dobriću u kontri, Zvezda vodi 34:22.

16. minut – Mitrović ubacuje jedno od dva slobodna bacanja, a onda zakucava na asistenciju Kampaca za 30:22.

15. minut – Grin na jednoj, a Mitrović na drugoj strani ubacuju po dva poena, a zatim trojku postiže Atić. Zvezda vodi 27:22.

14. minut – Aleksa Lazić pogađa jedno od dva slobodna bacanja, a na drugoj strani trojku daje Dobrić za 25:17.

13. minut – Dobrić kompletira 2+1, rezultat je 22:16 za crveno-bele.

12. minut – Atraktivno zakucavanje Alekse Ilića, a zatim je Bel-Hejns poentirao u kontri, pa Zvezda vodi „samo“ 19:16.