UŽIVO, ARGENTINA – FRANCUSKA: GOOOL! Mesi doneo prednost Argentini!

Nakon uzbudljive četiri nedelje u Kataru, za titulu šampiona sveta od 16 časova igraće Argentina i Francuska!

Tok meča možete da pratite uživo na Kurir sportu:

Argentina – Francuska 1:0

Tok meča:

22. minut – GOOOL! Mesi je bio siguran sa bele tačke.

21. minut – Penal za Argentinu!

Marčinjak je pokazao na belu tačku nakon što je Di Marija završio na travi posle duela sa Dembeleom.

20. minut – Najbolja situacija za Francusku

Romero je prekršajem zaustavio Ernandeza, pa je Francuska dobila slobodan udarac i odličnu poziciju za centaršut.

Nakon centaršuza Grizmana, Žiru je došao do lopte, ali je prethodno napravio faul u napadu.

17. minut – Šansa za Argentinu

Rabio je napravio veliku grešku na sredini terena, a Argentina je u nekoliko poteza stigla do kaznenog prostora Francuske.

Nakon povratnog dodavanja lopta nije stigla do Mesija, ali jeste do Di Marija, a nakon njegovog lošeg udarca završila je visoko preko gola.

14. minut – Prvi napad Francuza

Mbape je imao glavnu reč u prvoj ozbiljnijoj akciji Francuske. Ona je mogla da bude i opasnija, a lopta je završila u rukama Martineza nakon kombinovanja sa Grizmanom.

12. minut – Kratak prekid

Nakon nekoliko minuta pauze tokom koje je ukazana pomoć golmanu Francuske posle prekršaja nad njim, utakmica je nastavljena.

8. minut – Francuzi u problemu

Lepo igra Argentina, selekcija koja je u ranoj fazi napravila nekoliko lepih akcija. Tako je stigla do prvog kornera, nakon kojeg je svidan prekršaj u napadu. Loris je fauliran pred svojim golom.

6. minut – Ofanziva „Gaučosa“

Mek Alister je pokušao zapreti, ali njegov udarac sa optirlike 20 metara udaljenosti je završio u naručju Lorisa.

3. minut – Bolji početak Argentine

Dobra akcija Argentinaca završena je ofsajdom. Još je rano za bilo kakve zaključke, ali u uvodnim minutima dosta bolje južnoamerička ekipa deluje u odnosu na rivala.

2. minut – Oštro od starta

Već na startu meča sudija Marčinjak je morao da opominje De Pola koji je sa leđa nepotrebno gurnuo Rabioa.

1. minut – Počelo je veliko finale! Prvi napad na utakmici pripao je Francuskoj!

Argentina: Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Taljafiko – Di Marija, De Pol, Fernandez, Mek Alister – Mesi, Alvarez. Selektor: Lionel Skaloni.

Francuska: Loris – Kounde, Varan, Upamekano, Ernandez – Grizman, Čuameni, Rabio – Dembele, Žiru, Mbape. Selektor: Didije Dešan.

Stadion: Lusail (Al Dajen), kapacitet 88.966.

Sudije: Simon Marčinjak (Poljska). Pomoćnici: Pavel Sokolnicki (Poljska), Tomaš Liskijevic (Poljska), Ismail Elfat (SAD).