LOŠA NOĆ ZA CRNO-BELE! Nica savladala Partizan i preuzela prvo mesto na tabeli!

Fudbaleri Nice pobedili su Partizan rezultatom 2:1 u meču petog kola Lige konferencija

Bio je ovo veoma zanimljiv meč. Pepe je doneo vođstvo za Nicu u 29. minutu, izjednačio je Rikardo u 74.minutu, ipak samo tri minuta kasnije Liminar je doneo tri boda francuskom timu.

Partizan je bolje otvorio ovaj meč. Imali su dve ozbiljne šanse na startu meča. Ipak, nisu crno-beli uspeli to realizuju.

Kazna za to stigla je u 29. minutu meča, kada se Nikola Pepe sjajno snašao u šesnaestercu crno-belih, iskoristio je odbijanac i poslao loptu u gol.

Francuski tim je do kraja poluvremena imao dve šanse, ali sjajno je reagovao golman Partizana Popović.

Na samom startu drugog poluvremena, Nica je zamalo duplirala prednot.  Labord je uputio snažan šut, ipak pogodio je samo stativu.

Bila je dominantnija Nica sve do 74. minuta, kada je je napadač Partizan RIkardo doneo izjednačenje za svoj tim.

Ipak, radovanje trajalo jako kratko. Samo tri minuta kasnije, Laminar je savladao Popović i doneo novo vođstvo Nici.

Do kraja meča, nismo imali previše ozbiljnih šansi, a Partizan je tako propustio šansu da već večeras osigura proleće u Evropi.

Partizan je sada drugi na tabeli sa identičnim brojem bodova kao i prvo plasirana Nica, tako da će mnogo zavisiti od meča Slovačkog i Kelna koji trenutno imaju po četiri boda.

Meč Slovačkog i Kelna je odložen zbog magle, pa će biti odigran sutra od 13.00.

Nica-Partizan 2:1

Golovi: Pepe (29), Liminar (77)- Rikardo (74)

Stadion: Alijanc Rivijera (Nica)

Sudija: Ištvan Vad (Mađarska)

Nica: Bulka – Atal, Dante, Rozario, Bard – Lemina, Tiram, Budaui – Pepe, Laborde, Brahimi. Trener: Lusijen Favr.

Partizan: Popović – Živković, Marković, Vujačić, Urošević – Fejsa, Traore – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo