SRBIJA UBEDLJIVO IZGUBILA OD ŠPANIJE NA STARTU DEJVIS KUPA: Kecmanović poražen posle velike borbe, Ćaćić i Lajović pali u dublu!

Teniska reprezentacija Srbije izgubila je od Španije u prvom kolu Grupe B Dejvis kupa u Valensiji, pošto je domaći tim poveo sa nedostižnih 2:0, pobedom Roberta Bautiste Aguta protiv Miomira Kecmanovića posle dva dramatična seta, 7:6 (7:5), 7:6 (7:5).

Kecmanović, 33. teniser sveta, izgubio je od 21. igrača na ATP listi posle dva sata i 19 minuta.

U prvom setu teniseri su napravili po brejk i odigran je taj-brejk, koji je španski teniser dobio sa 7:5.

Bautista Agut je u prvom gemu drugog seta napravio brejk i poveo, a Kecmanović je vratio brejk u šestom gemu i izjednačio na 3:3, piše Kurir.

Španac je odmah vratio brejk i poveo, u 10. gemu servirao je za meč, ali mu je Kecmanović oduzeo servis i izjednačio na 5:5.

Osvojili su zatim po gem na svoje servise i ponovo je odigran taj-brejk, koji je ponovo Španac dobio sa 7:5.

Prvi poen Španiji ranije danas doneo je Albert Ramos-Vinjolas, pobedom, takođe dramatičnom, protiv Lasla Đerea 2:6, 7:6, 7:5.

Teniska reprezentacija Srbije izgubila je večeras sa 0:3 od Španije u prvom kolu Grupe B Dejvis kupa u Valensiji, pošto su Nikola Ćaćić i Dušan Lajović izgubili u dublu od Marsela Granoljersa i Pedra Martinesa posle tri seta, 7:6, 2:6, 2:6.

Meč je trajao dva sata i tri minuta i završen je nešto pre jedan sat posle ponoći po srednjoevropskom vremenu.

U prvom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji su srpski teniseri dobili sa 7:5.

Španija je posle toga zaigrala bolje i ubedljivo je osvojila naredna dva seta za maksimalnu pobedu u prvom kolu.

Teniseri Srbije će u drugom kolu u četvrtak od 16 časova igrati protiv Južne Koreje, koja je u prvom kolu izgubila od Kanade. ;

Teniseri Srbije će u drugom kolu u četvrtak igrati protiv Južne Koreje, koja je u prvom kolu izgubila od Kanade.