Andrea i Lazar su vicešampioni Evrope! VELIKI USPEH ZA SRBIJU!

Srpski reprezentativci u streljaštvu Andrea Arsović i Lazar Kovačević osvojili su danas srebrnu medalju u mešovitom dublu na Evropskom prvenstvu vazdušnjim oružjem u Hamaru.

Oni su Srbiji doneli treću medalju na Evropskom prvenstvu, posle jučerašnjeg zlata Teodore Vukojević (puška) i srebra Zorane Arunović (pištolj).

Srpski tandem je u meču za zlato izgubio od izraelskog miks dubla (Tal Engler/Sergej Rihter) sa 17:11. Andrei Arsović je današnja titula vicešampiona Evrope peto odličje u takmičenjima miks parova na šampionatima Evrope.

Pre Hamara imala je tri zlata i srebro, koje je osvajala zajedno sa Milutinom Stefanovićem. Kovačević se prvi put popeo na pobedničko postolje na seniorskom Evropskom prvenstvu.

Drugi srpski par, koji su činili Teodora Vukojević i Milutin Stefanović, zauzeo je 20. mesto, piše Kurir.