Crvena zvezda je u Ligi Evrope!

Fudbaleri beogradske Crvene zvezde uspeli su da i petu godinu za redom budu učesnici u evropskim takmičenjima.

Crveno-beli su na gostovanju u rumunskom Kluž savladali istoimeni tim rezultatom 2:1 što donosi ukupan skor 1:6 u korist srpskog kluba što znači direktan plasman u grupnu fazu Lige Evrope, drugu od dolaska trenera Dejana Stankovića.

Aleksandar Katai je realizovao je jedanaesterac prevarivši golmana Kluža u 5. minutu.
Odbrana Zvezde je dozvolila samo jednu neopreznost koju su iskoristili Rumuni u 34. minutu kada je na sjajan centaršut najbolje reagovoao Debeljuk i sa pola metra smestio loptu u mrežu i tako poravnao rezultat u Klužu.
U 53. minutu golman Kluža, Balgradean, koji je ušao pred početak drugog poluvremena, napravio je katastrofalnu grešku uputivši pas ka Milanu Pavkovu koji je odmah uputio udarac ka praznom golu, zatresao mrežu i tako ponovo doveo Zvezdu u vođstvo.

Ekipa Crvene zvezde će dakle i ove godine učestvovati u grupnoj fazi Lige Evrope, a sa kim će se tamo boriti za nokaut fazu, saznaće se nakon žreba.