ZVEZDA ISPISALA ISTORIJU FUDBALA Crveno-beli pobedom nad Metalcem oborili svetski rekord po broju osvojenih bodova u sezoni!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Metalac sa 5:1, u 38. kolu Super lige Srbije.

Šampion je tako trijumfalno završio sezonu u srpskom prvenstvu. Zvezda ima 108 bodova, 13 više od drugoplasiranog Partizana. Dvostruki strelac na stadionu „Rajko Mitić“ bio je El Fardu Ben, u petom i 34. minutu. Golove su još dali Milan Gajić u drugom, Gelor Kanga u 50. i Milan Pavkov u 77. minutu. Pogodak za goste u 69. minutu postigao je Igor Maksimović. Metalac iz Gornjeg Milanovca je sezonu u Super ligi Srbije završio sa 52 boda.

Zvezda je oborila dva rekorda – svetski po broju bodova (108) i srušila Seltik, koji je 2017. godine osvojio 106, kao i domaći rekord po broju golova (114), čime je za tri gola nadmašila Partizan iz 2000. godine.

Narednog utorka crveno-bele očekuje finale Kupa Srbije sa ekipom Partizana, pa je ovaj meč bio odična generalka za šampiona domaćeg prvenstva.

Jedna od najuspešnijih sezona Zvezde u 21. veku.