OTKRIVAMO! KISELINOM UNIŠTAVALI NEŠOVIĆEVE BIOLOŠKE TRAGOVE! Novi detalji jezivog plana Bosketa i Marija nakon krvavog pira na Senjaku!

Klupko stravičnog zločina koji je potresao Srbiju polako se odmotava. Najnoviji detalji istrage otkrivaju panične poteze osumnjičenih nakon pucnjave, ali i hladnokrvni plan da se prikrije telo . Dok je u restoranu na  trajala operacija uklanjanja krvavih tragova i njegovih ličnih stvari poput ključeva blindiranog BMW i mobilnog telefona glavni osumnjičeni su već bili u bekstvu.

Prema navodima iz istrage, upravo nakon krvavog obračuna u restoranu „27“ na Senjaku počinje drugi deo operacije, odnosno prikrivanje svega što bi moglo da ukaže na to šta se dogodilo Aleksandru Nešoviću, kome se trag izgubio u noći između 12. i 13. maja.

Kako se sumnja, Dejan S. kobne večeri automobilom fijat punto preuzeo je  i Marija Stankovića, a zatim ih vozio na više lokacija u Sremu i Mačvi. Ruta kojom su se kretali, prema saznanjima iz istrage, vodila je najpre ka Šapcu, potom prema jezeru Dobrodol, a zatim i ka Staroj Pazovi. Upravo zbog sumnje da su na tim lokacijama pokušavali da se otarase tela i drugih kompromitujućih dokaza, policija i forenzičari danima pretražuju teren.

Pažljivim operativnim radom policija je uspela da rekonstruiše njihovo kretanje i dođe do ključnih materijalnih tragova. U Sremu je pronađen automobil hjundai za koji se sumnja da je korišćen za transport Nešovićevog tela. Forenzičkim pregledom vozila otkriveni su tragovi krvi, hirurške rukavice, ali i flaše sa sonom kiselinom. Sumnja se da je kiselina trebalo da posluži za uništavanje bioloških tragova i otežavanje identifikacije. Nedaleko odatle, u mestu Ljukovo, pronađen je još jedan automobil, folksvagen, koji je takođe poslat na veštačenje.

Jedan od prvih i ključnih dokaza pronađen je svega nekoliko metara od mesta zločina. Mobilni telefon za koji se veruje da je pripadao ubijenom Nešoviću pronađen je u kontejneru preko puta restorana „27“.

Potraga za telom i dalje traje

Saši Vukoviću Bosketu, bivšem pripadniku MUP, i njegovom telohranitelju Mariju Stankoviću na teret se stavlja teško ubistvo na podmukao način u saizvršilaštvu. Za pomaganje im se tereti Dejan S., kod koga su tokom pretresa pronađene putne isprave na imena Vukovića i Stankovića, kao i dokumentacija za luksuzni audi Q8. Zbog sumnje da je donela pištolj kojim je zločin počinjen, uhapšena je i Vukovićeva supruga Danka Vuković, kojoj je određen kućni pritvor.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, u saradnji sa Vojskom Srbije, danima intenzivno tragaju za telom Aleksandra Nešovića. Teška mehanizacija i specijalne jedinice detaljno češljaju teren oko Jarkovačkog jezera kod Inđije, kao i samo jezero, jer operativna saznanja ukazuju da bi telo moglo biti sakriveno upravo na tom području.

Podsetimo, do krvavog obračuna došlo je u noći 12. maja u restoranu na Senjaku. Nešović je, kako se sumnja, na sastanak došao na poziv tadašnjeg načelnika PU za grad Beograd Veselina Milića, koji mu je navodno sugerisao da dođe bez obezbeđenja. Cilj sastanka je bio da se izglade odnosi između Nešovića i Saše Vukovića Bosketa. Međutim, nakon kraće verbalne rasprave Boske je potegao pištolj i ispalio više hitaca u Nešovića. Milić je zajedno s trojicom telohranitelja, takođe policajaca, uhapšen zbog sumnje da nije prijavio krivično delo i da je pomogao učiniocu posle izvršenog dela. Svi osumnjičeni, osim Milića, koji je iznosio odbranu, na saslušanju su se branili ćutanjem.

UDARNA VEST.rs(republika)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare