Željko Obradović umalo završio u Zagrebu? Legenda Partizana donela odluku koja mu je promenila život

Ne treba trošiti reči koliki trag je ostavio Željko Obradović ne samo u srpskoj, već i evropskoj i svetskoj košarci. Toliko je priča o donedavnom treneru Partizana da neke nikada nisu bile ni ispričane.

Od titula, svega što se dešavalo iza zavesa, zavrzlama sa igračima… Željko Obradović je uvek bio ime koje je bilo u centru pažnje, a posle dužeg vremena on je ponovo dospeo u žižu interesovanja zbog intervjua koji je njegov kum i trener Dimitris Itudis dao za Arenu Sport.

Otkriveno je da je malo nedostajalo da legendarni Željko Obradović završi u Zagrebu, te da je nakon toga doneo odluku koja mu je promenila čitav život i karijeru.

 Željko je prihvatio ponudu pokojnog trenera Pepsija Božića da bude plejmejker u KK Zagrebu, trebalo je da postane moj igrač, jer sam ja tada bio pomoćni trener u Zagrebu. To je bila 1991. godina, zadnje Evropsko prvenstvo koje je igrala ujedinjena Jugoslavija. I Željko je bio kapiten te reprezentacije. Ali Kićanović mu je rekao da ili večeras ili nikad može postati trener Partizana i Željko je odabrao tu opciju – rekao je Itudis, pa nastavio:

– Možda je KK Zagreb izgubio jednog igrača, ali košarka je dobila jednog velikog trenera – podvukao je legendarni Grk.

Na kraju je Obradović uspeo da osvoji čak devet titula prvaka Evrope sa pet različitih klubova. Trenersku karijeru je počeo upravo u Partizanu 1991. godine, a kasnije je vodio Huventud, Real Madrid, Beneton, Panatinaikos i Fenerbahče.

Naravno, Dimitris Itudis je kasnije postao Obradovićev pomoćnik, a njih dvojica su svoje životne veze dodatno učvrstili svojim kumstvom.

UDARNA VEST. RS (Telegraf.rs)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare