Državljani Albanije P.N. (28) i N.F. (27) osumnjičeni su da su 24. marta u Tuzima, državljanina Albanije P.P. (37) udarali po glavi i telu i da su ga nožem više puta uboli u grudi i noge, saopšteno je iz Uprave policije Crne Gore.
U saopštenju se navodi da su P.N. i N.F. osumnjičeni za krivično delo „ubistvo u pokušaju u saizvršilaštvu“, prenose „Vijesti„.
„Službenici Regionalnog centra bezbednosti ‘Centar’ Odeljenja bezbednosti Podgorica, u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, nakon sprovedenih izviđajnih i sveobuhvatnih policijsko-tužilačkih mera i radnji, rasvetlili su krivično delo ubistvo u pokušaju izvršeno 24. marta 2026. godine u opštini Tuzi na štetu albanskog državljanina P.P. (37)“, ističe se u saopštenju.
Iz UP su dodali da su „preduzimajući operativne, taktičke i dokazne mere i radnje, policijski službenici, u saradnji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, identifikovali osumnjičena lica – državljane Republike Albanije P.N. (28) i N.F. (27) i protiv istih podneli krivične prijave zbog sumnje da su 24. marta 2026. godine počinili krivično delo ubistvo u pokušaju u saizvršilaštvu, na štetu albanskog državljanina P.P.“.
„Kako se sumnja, oni su se navedenog dana vozilom iz Podgorice uputili ka opštini Tuzi, gdje su se oko 15.30 časova, u centru Tuzi, zaustavili na parking prostoru u blizini crkve. Nakon kraće rasprave sa oštećenim istog su fizički napali, zadajući mu najprije udarce rukama po glavi i telu, a potom su mu upotrebom hladnog oružja noža naneli više ubodnih rana u predelu grudi i nogu. Službenici policije preduzimaju intenzivne mere i radnje u cilju pronalaska i lišenja slobode osumnjičenih lica“, kazali su iz UP.
UDARNA VEST.rs(Telegraf.rs)