U Palati pravde, u prostorijama Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u toku je razgovor oštećenih i postupajućih tužilaca
U beogradskoj Palati pravde u prostorijama Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, kako Kurir saznaje, u toku je sastanak roditelja ubijene i ranjene dece u „Ribnikaru“ i njihovih punomoćnika sa postupajućim tužiocima u postupku koji se vodi zbog zločina u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ koji se dogodio 3. maja 2023.
Kako Kurir saznaje, tema sastanka je početak ponovljenog suđenja Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, roditeljima maloletnika koji je kobnog dana ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja škole.
Podsetimo, početak ponovljenog suđenja zakazan je pred Višim sudom u Beogradu za 29. januar.
– Roditelji dečaka ubice, Vladimir i Miljana Kecmanović prvom presudom bili su osuđeni na 17 i po godina zatvora, ali je Apelacioni sud u Beogradu tu presudu ukinuo i naložio novo suđenje. Početak postupka koji će krenuti iznova zakazan je za sledeći petak – podseća sagovornik Kurira.
Podsetimo, glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović izjavio je ranije da od ponovljenog postupka očekuje da će biti maksimalno efikasan i da će biti sproveden bez odugovlačenja.
– Takođe, Više javno tužilaštvo u Beogradu očekuje da će Viši sud ponovo doneti osuđujuću presudu i da će okrivljene Vladimira Kecmanovića i njegovu suprugu Miljanu Kecmanović, u skladu sa prikupljenim dokazima i stepenom njihove krivice, osuditi na maksimalne zatvorske kazne, kao što to tužilaštvo predlaže od samog početka postupka i na čemu će insistirati do kraja – rekao je Stefanović, pošto je Viši sud zakazao novo suđenje.
UDARNA VEST.rs (Kurir)