Konkurs za 300 novih radnih mesta za Srbe na KiM: Ovim se obezbeđuje opstanak i jačaju srpske institucije

Ministarstvo zdravlja danas je objavilo konkurs za 300 novih radnih mesta u srpskim zdravstvenim ustanovama na prostoru Kosova i Metohije.

Istovremeno, u toku je konkurs za 50 novih radnih mesta u zdravstvenim ustanovama na prostoru Kosova i Metohije koji je pokrenut 22. decembra 2025, saopšteno je iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju.

Ističe se da će na ovaj način biti otvoreno novih 350 radnih mesta u srpskom zdravstvenom sistemu na prostoru Kosova i Metohije, što život znači za ostanak i opstanak srpskog naroda na ovim prostorima.

Novim zapošljavanjem dodatno će se unaprediti nivo zdravstvene zaštite u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji, što pokazuje jasnu brigu države Srbije i predsednika Aleksandra Vučića o svom narodu na KiM„, naglašava se u saopštenju.

Dodaje se da će u drugoj polovini januara biti primljeno 700 medicinskog i nemedicinskog osoblja po ranije sprovedenom konkursu, što je sa ovim poslednjim povećanjem broja radnih mesta ogromna pomoć države Srbije i Ministarstva zdravlja srpskim zdravstvenim ustanovama na KiM.

Prepoznajući potrebu za dodatnim zapošljavanjem i osavremenjavanjem zdravstvene zaštite na prostoru KiM, kao i jačanja srpskih zdravstvenih institucija na KiM, za poslednje tri godine već je zaposleno više od 1.500 ljudi u zdravstvu na KiM„, navedeno je u saopštenju.

UDARNA VEST. RS (Telegraf.rs/Tanjug)

Share

guest
0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare