Monako – Crvena zvezda 5:1
Fudbaleri Crvene poraženi su od Monaka u utakmici 3. kola Lige šampiona rezultatom 5:1
Golove za domaćina postigli su Minamino u 21 i 70 minutu, Embolo u nadoknadi prvog poluvremena, Singo u 54. minutu i Aklijuš u poslednjim sekundama meča.
Jedini gol za Zvezdu postigao je Šerif u 27. minutu iz penala.
Crveno- beli su tako upisali i treći poraz i dalje su bez bodova, dok je Monako ovom pobedom došao do sedmog boda.
U narednom kolu 6. novembra Crvena zvezda dočekuje Barselonu.
Zvezda je parirala domaćinu u prvom poluvremenu.
Već na početku crveno-bele je zadesio veliki peh kad se već u petom minutu povredio Duarte. Umesto njega je u igru je ušao Dalsio.
Domaćin je poveo golom Minamina u 21. minutu, zaspala je odbrana Zvezde, a Japanac rutinski postigao gol.
Samo šest minuta kasnije Zvezda je izjednačila. Šerif je oboren u šesnaestercu domaćina, isti igrač je izveo penal i udarcem pod prečku postigao gol za 1:1
Sporan detalj u 42. minutu, kada je Olajinka nagažen u šesnaestercu domaćina, ali ništa od kaznenog udarca.
U nadoknadi prvog poluvremena pogrešio je Spajić, a Embolo vraća prednost Monaku.
U nastavku domaćin se pitao za sve, a crveno-beli se potpuno raspali.
Fantastičan gol postigao je Singo u 54. minutu, a Minamino u 70. minutu postigao konačan rezultat nakon što se Rodić okliznuo u sxvom šesnaestercu.
Monako je propustio još nekoliko prilika da potpuno ponizi rivala, tako da je Zvezda na kraju još dobro i prošlo.
UDARNA VEST.rs (kurir sport)